kinderboerderijen, het Indianendorp en de crèches. Om niet afhankelijk te zijn van het weer, heeft men alle pa viljoens met elkaar verbonden door overdekte, verwarmde wandelgangen. Grote glaspartijen zorgen ervoor dat het contact tussen bezoeker en natuur te allen tijde bewaard blijft. De Flevo- hof wordt geëxploiteerd door de Stichting Nationale Landbouwmani- festatie, waarin landbouw, werkne mersorganisaties, bankwezen, toeris me en industrie vertegenwoordigd zijn. Niet ver van Elburg en bijna in het hart van Nederland gelegen, bestrijkt de Flevohof binnen een straal van 200 km een potentiële markt van zo'n 40 miljoen mensen. Voor het lopende jaar rekent men op minstens 650.000 bezoekers. Met dergelijke aantallen bezoekers gaat de horecaexploitatie van de Flevohof ongetwijfeld een van de grootste van ons land worden. Het restaurant bij de ingang, dat 's avonds ook voor passanten toe gankelijk is, telt 450 zitplaatsen. Ver der heeft het stervormige zelfbedie ningsrestaurant aan de grote vijver, de Caroussel, een capaciteit van 200 gasten, terwijl de diverse terrassen aan nog eens duizend bezoekers plaats bieden. In het kinderdorp ten slotte is nog een - klein - jeugdrestau- rant. In de beide eerstgenoemde restaurants wordt Heineken bier geschonken. Verder heeft men bij de inrichting van de horecaexploitatie op enkele onderdelen gebruik gemaakt van de adviezen van ons bouwbureau (zie ook de rubriek Leven in de bouwe rij). Tenslotte zal nog in een van de paviljoens een ruimte worden inge richt, waar de bereiding van gerst tot bier van a tot z zal worden uitge beeld. In onze volgende uitgave zul len wij op deze Heineken manifesta tie nog nader terugkomen. en tuinbouw, veeteelt en alles wat daarmee direct in verband staat. Deze op prettig-leerzame wijze verlopende ontmoeting maakt, samen met de in ruime mate aanwezige, vooral op de kinderen gerichte, actieve ontspan ning, de hof tot een uniek recreatie oord, dat in de wereld zijn weerga niet kent. De Flevohof, met recht dus een we reldprimeur te noemen, is in twee Onder: Een groot gedeelte van het kinder dorp. jaar tijds van de (bijna anderhalf mil joen vierkante meter) grond gekomen. Het project omvat een aantal uiterst interessante elementen, bestaande uit zeven paviljoens, de veehouderij, het agrarisch bedrijf, groente- en bloe menkassen, een champignonkwekerij, bijenstallen en het kinderdorp met Een van de kinderboerderijen. Boven: Het hoofdpaviljoen met rechts de bloemenkassen; geheel links paviljoen 3. Rechts: Gezicht op het café aan het water.

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 15