AUTOMATENBEURS ETALAGEWEDSTRIJD APELDOORN UTRECHT ?V J. MEEDER zeldzaam jubileum Op 18 mei organiseerde de VIDA, Voorlichtingsinstituut voor distributie door automaten, voor de tweede maal (de eerste was in februari 1970) een automatenbeurs, deze keer in nauwe samenwerking met de Jaarbeurs te Utrecht. De beurs, waaraan ook 'Vrumona deelnam, werd voorafgegaan door een congres waarop verschillende spre kers de huidige en toekomstige as pecten van de verkoop per automaat belichtten. De ongeveer achthonderd congressisten, afkomstig van diverse industrieën, instellingen en grote or ganisaties, vormden ook de bezoekers van de beurs, die 's middags een bij zonder druk en levendig beeld te zien gaf. Het feit dat alle bezoekers als poten tiële kopers te beschouwen waren, maakte deze beurs zeer interessant waarbij Vrumona bijzonder goed voor de dag kwam. In september van het vorige jaar kreeg de Christelijke school voor de detailhandel te Apeldoorn de be schikking over een nieuw, modern gebouw, dat functioneel is aangepast aan de eisen van deze tijd. Een voor beeld daarvan is de etaleerzaal, waar in verschillende oefenvitrines door de leerlingen etalages worden gemaakt. Hiervoor en voor de acht etalages in het front van het gebouw wordt ge regeld allerlei reclamemateriaal, door Heineken beschikbaar gesteld, ver werkt. De contacten met deze school die bij zonder goed zijn, strekken zich ook uit tot lezingen, excursies en etalage wedstrijden. Zo werd in de periode van 1 tot 22 april, met medewerking van vijftien plaatselijke slijters, in Apeldoorn een etalagewedstrijd ge houden. Het thema voor deze wed strijd was recreatie, waarbij voor blik- bier in het bijzonder een ruime plaats diende te worden ingeruimd. De leer lingen hebben met veel enthousiasme aan de opdracht gewerkt. De beno digde materialen en attributen wer den door hen zelf vervaardigd of ge leend bij de plaatselijke middenstands zaken. Op 6 mei beoordeelde een jury, bestaande uit de heer F.J. Weg man namens de school en twee func tionarissen van Heineken, de resul taten. De uitslag werd 's avonds be kendgemaakt tijdens een gezellige bij eenkomst in de school, waar ook de door Heineken beschikbaar gestelde prijzen aan de winnaars werden uit gereikt. De eerste prijs ging naar de makers van deze etalage. ÊWWK6N Op 23 april was het vijftig jaar geleden, dat de heer J. Meeder toen 13 jaar jong in dienst kwam bij de firma J. H. C. van Waart te Schiedam. De jubilaris, die het hele bedrijf doorliep, is thans als admini strateur werkzaam bij de nieuw gevormde N.V. Drankenhan del „Rotterdam". Op de drukbezochte receptie werden de heer Meeder vele waarderende woorden, onder streept met geschenken, toege sproken. Aan de talrijke ge lukwensen, die hij mocht ont vangen, voegen wij gaarne de onze toe. 13

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 13