HORECA BENELUXBEURS VISMA'71 "EINekÈn Minister Lardinois op de ,,bok" van de haaien vangsi mul ator .aaxtSL- ,DE WLJDE BUK" mm Vier dagen, van 20 tot en met 23 april, heeft Breda en speciaal Het Turfschip in het teken van de horecabranche gestaan. Gelijktijdig met het congres van Horeca Nederland werd in het nieuwe complex de 2e Horeca Beneluxbeurs gehouden. Als afsluiting vonden op de vierde dag de bier tapwedstrijden om het kampioenschap van Westbrabant plaats. Zowel onze deelneming aan de beurs als de ver- Ook het afgelopen voorjaar heeft zich weer gekenmerkt door een groot aantal beurzen, gericht op handel en consument. Op enkele daarvan was ons concern met een soms speciaal aangepaste stand aanwezig, die steeds weer het punt vormde waar zich vele plezierige ontmoetingen afspeelden met publiek en relaties. Het succes van de beurs van vorig jaar werd van 9 tot en met 15 april in alle opzichten ruimschoots overtroffen. De tweede Visma, groter en beter verzorgd, had bovendien onderdak gevonden in de ruime hallen van het nieuwe Ahoy'complex, waardoor al die nuttige en fraaie hengel- attributen en aanverwante artikelen nog beter tot hun recht kwamen. De belangstelling was groot, de drukte (Tweede Paasdag bijvoorbeeld) soms overstelpend. Het bezoekers aantal van vorig jaar (70.000) werd met ruim dertig pro cent overschreden en van de ruim 92.000 hengelsporters is bijna iedereen in of bij de Heineken stand geweest. Daar zenden dorstige beursbezoekers zich blij toonden met bier, uit blik gedronken. Na het inleveren van het blikje, dat vervolgens in een vernietigingsmachine (van Thomassen Drijver) werd vermalen, ontving men een in een doosje verpakt bierglas, dat bij de prijs was inbegrepen. De ministeriële krachtsinspanningen hadden tenslotte succes. was dan ook dé attractie van de beurs opgesteld, de haaien- vangsimulator van Fish Field uit Engeland. Met deze installatie kan het binnenhalen (of de pogingen daartoe) worden nagebootst van een allerminst gewillige haai met een gewicht dat kan oplopen tot honderd pond. De be langstelling voor de simulator, die op de dag van de opening door de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, persoonlijk werd beproefd, was zo over weldigend, dat al op de eerste dag in onze stand een staan- tribune moest worden geplaatst. Behalve de bewindsman slaagden nog driehonderd dapperen erin de haai te be dwingen, voor welke prestatie zij een certificaat en een T-shirt ontvingen. Onze stand die ruim van opzet was, vormde verder op de Visma wederom een rust- en ontmoetingspunt, waar dui- 10

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 10