UITBREIDING BELANGEN IN KONGO - KINSHASA HEINEKEN EN BOKMA Ook flessenfabriek 2 miljoen hl IN DIT NUMMER: Koninklijke onderscheiding voor jhr. Wittert 2 Uitreiking Peter Stuyvesant-prijs 2 Heineken en Bokma3 Uitbreiding belangen in Kongo Kinshasa 3 Nieuwe gezinsfles van Vrumona4 Bliksemopmars van blikbier6 Blik op de fabricage van blikken 8 Onder nieuw dak10 Indoor Brabant 197112 Amstel-Goldrace12 British Festival in Amsterdam13 Heineken bier in licentie, nu ook in Zweden 14 Leven in de bouwerij16 De zorg voor de kwaliteit van ons bier 18 Beurzen: Horesca en Huishoudbeurs 20 Eén van de buitenlandse brouwerijen, waarbij Heineken technisch betrokken is, te weten Bralima-Congo S.C.R.L. te Bukavu. Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, die donderdag 25 februari in 't Roeischip van de brouwerij Stadhouderskade te Am sterdam werd gehouden, is medege deeld, dat Heineken zijn belangen in het buitenland belangrijk heeft uit gebreid. Het betreft hier de Heineken-belangen bij de brouwerijen in Kongo Kin shasa, te weten brouwerijen te Kin shasa, Boma, Kisangani en Bukavu, terwijl men met de bouw van een brouwerij in Mbandaka bijna gereed is. Voorts uitbreiding van ons be lang bij de brouwerij te Kongo- Brazzaville, brouwerijen in Gisenyi in Ruanda, en Bujumbura in Burundi, alsmede in de brouwerij te Luanda in Angola. Tevens werd ons belang in een flessenfabriek te Kinshasa groter. Om een indruk te geven omtrent de omvang van de brouwerijen, kan worden medegedeeld, dat de totale jaaromzet van vorengenoemde brou werijen in 1970 circa 2 miljoen hecto liter bedroeg, waarbij een stijging van ongeveer 20 ten opzichte van 1969 werd behaald. De limonade-omzet van genoemde brouwerijen bedroeg over 1970 circa 130.000 hectoliter. Via de Belgische holding Interbra bezat Heineken reeds een zekere par ticipatie in deze brouwerijen, welke participatie thans dus is uitgebreid. Zoals begin maart werd bekendgemaakt, heeft Bokma, de Friese distilleerderij met de zo grote landelijke bekendheid, zich bij het Heineken concern aangesloten. Enerzijds ver zekerde Bokma zich hiermee van de continuïteit van haar sterke positie als merkartikelfabrikant in de gedistilleerd- markt. Anderzijds heeft Heineken door de verwerving van Bokma een belangrijke stap gezet op de reeds in het jongste jaarverslag gemelde weg naar vergroting van het gedistil- leerdbelang. Het ligt in de bedoeling dat het moderne bedrijf van Bokma in Leeuwarden gevestigd blijft en aldaar onder dezelfde leiding tot verdere ontplooiing wordt gebracht. In onze volgende uitgave zullen wij u graag iets meer vertellen over de bakermat van het ronde produkt uit de vierkante fles.

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 3