RESTAURANT „'T NIJE HEMELRIEK" GASSELTE I" fdgfl deur verbonden met de bar en het café-restaurant, terwijl de achterzaal door middel van een doorgeefluik in verbin ding staat met de keuken. Een open trap vanuit het café geeft toegang tot de verdie ping waar het hotel en een woning voor de exploitant ge vestigd zijn. Het hotel heeft acht ruime en zeer fraai inge richte kamers met aparte badruimte en toiletten. De wo ning van de exploitant bevindt zich aan de voorzijde. ,.De Ouwe Kuyp" in Hilvarenbeek. Het café-restaurant bevindt zich in het voorste gedeelte. Het interieur van ,,'t Nije Hemelriek" is ingesteld op de toeristische bezoeker. Verscholen tussen de bomen ligt ,,'t Nije Hemelriek". Op de voorgrond een gedeelte van het meertje. De eilandbar in ,,De Ouwe Kuyp". Het recreatiegebied waaraan dit restaurant zijn naam ont leent, werd in de jaren twintig uitgevoerd als werkverschaf fing door Staatsbosbeheer. Door zandwinning is midden in het bos een meertje ontstaan met een strand. De bouw van een restaurant hier betekende het sluitstuk (paviljoen met horecafunctie) van dit recreatieproject. In feite is het pavil joen een onderdeel van camping-bungalowpark ,,De Krem- mer". Het gebouwtje doet door zijn vorm aan een hooi mijt denken en past uitstekend in de omgeving. Het inte rieur is ingesteld op de toeristische bezoeker. Door de grote ramen, waarvan er enkele opengeschoven kunnen worden, is er een duidelijke relatie met het buitenleven aanwezig. In het restaurant bevindt zich een counter. Binnen is er plaats voor 80 bezoekers. 17

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 17