JHR. O. A. E. E. L. WITTERT VAN HOOGLAND TREEDT AF ALS VOORZITTER VAN DE RAAD VAN BESTUUR Zoals al eerder werd gemeld, is 25 februari 1971 de datum, waarop de heer Wittert afgetreden is als voorzitter van de raad van bestuur. Eveneens is reeds bekendgemaakt, dat het de bedoeling is, dat hij zal worden benoemd tot commissaris en voorts zal worden aangewezen als voorzitter van de raad van com missarissen, in de plaats van jhr. PR. Feith, die aftreedt wegens het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. De heer Wittert zal dan bijna 24 jaar bij Heineken hebben gewerkt, waarvan 14 jaar in de leiding van de onderneming. In juli 1970 werd hij voor drie jaar benoemd tot voorzitter van de Communauté de Travail des Brasseurs du Marché Commun, de Europese brouwersorganisatie. Wij wensen de heer Wittert veel succes in zijn twee belangrijke, nieuwe functies. DIVISIE COMMERCIE NEDERLAND Het landelijk bierverbruik steeg in vergelijking met het vorige boekjaar met ruim 11 °/o (In de vier voorafgaande jaren bedroeg de toename 10 °/o). De stijging van de bieromzet van het concern was nagenoeg gelijk aan die van het landelijk verbruik. In het boekjaar werd een aanzienlijk grotere belangstelling voor blikbier geconstateerd. Toch blijft de omzet hiervan relatief nog gering. De resultaten in de horecabedrijven bleken zich nauwelijks te herstellen van de inzinking in 1969. De raad van bestuur juicht de verlaging van het B.T.W.- tarief voor de verstrekking van spijzen in de horecabranche tot 4 toe. Hij betreurt het echter dat ten aanzien van de verstrekking van dranken niet dezelfde lijn gevolgd is. Daarop bleef het hoogste tarief van deze belasting van toepassing. De steeds stijgende loonkosten, tezamen met een toenemend personeelsgebrek in deze bedrijfstak, zullen moeten leiden naar nieuwe vormen, waardoor de rentabili teit zal verbeteren zonder de dienstverlening aan de klant te schaden. Reeds enige jaren beijvert het concern zich om door deelneming in horeca-ondernemingen „nieuwe stijl" de ervaring op te doen, die nodig is om aan onze afnemers op deze nieuwe terreinen waardevolle adviezen te kunnen geven. De frisdrankenindustrie had een goed jaar. Over de periode 1 september 1969 tot en met augustus 1970 steeg de fris— drankenproduktie met ruim 10%. In het bijzonder nam het gebruik van vruchtenlimonade sterk toe. Vrumona N.V. wist haar positie op de frisdranken-markt op bevredigende wijze te ontwikkelen, onder meer als gevolg van de uitbreiding van het assortiment. Om zijn afnemers een zo compleet mogelijk drankenassorti ment te kunnen bieden heeft het concern besloten zijn activiteiten in de sectoren gedistilleerd en wijn uit te breiden. Er werden besprekingen gevoerd met Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V., Koninklijke Gist- en Spiritusfabriek N.V. en Zuid-Nederlandse Spiritusfabriek N.V. teneinde na te gaan in hoeverre de wederzijdse wijn en gedistilleerd belangen konden worden gebundeld. Intussen is een nauwere samenwerking met Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V. tot stand gebracht. Heine ken heeft daartoe zijn deelneming in de Coebergh/Hoppe- combinatie belangrijk vergroot. Als eerste gevolg van de hierboven geschetste ontwikkeling zijn de werkzaamheden van de tot het concern behorende Broekkamp Wijnimport N.V. en Wijnkoperij De Boog N.V. te Utrecht ingebracht in de Coebergh-groep. Voorts werd de samenwerking met N.V. Handelmaatschappij Van Olffen te Hattem verder uitgebreid. N.V. Preservenbedrijf te Breda en Poviet Producten N.V. te Amsterdam, beide 100% dochterondernemingen van het concern, sloten de verslagperiode af met goede resultaten. Zoals bekend, werden inmiddels beide ondernemingen aan respectievelijk Nutricia N.V. en AKZO N.V. overgedragen. TECHNISCHE DIVISIE In het verslagjaar werd in Nederland in onze brouwerijen ruim 5 miljoen hl bier gebrouwen, waarvan er 1.184.000 (23 °/o) werd geëxporteerd. Door uitbreiding van de legkelders werd de capaciteit van de brouwerij te 's-Hertogenbosch aanzienlijk vergroot. In de Amstel brouwerij te Amsterdam werden voorzieningen getroffen om de produktie van Helmond op te vangen. In de vestiging Stadhouderskade Amsterdam nadert de nieuwbouw van werkplaatsen en laboratorium zijn vol tooiing. Met de voorbereidingen tot de stichting van een nieuwe brouwerij te Zoeterwoude werd verdere voortgang ge maakt. De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft het be stemmingsplan voor de betreffende terreinen vastgesteld en besloten tot verkoop van ruim 50 ha grond aan onze vennootschap. Enige andere terreinen werden rechtstreeks door ons gekocht, terwijl van de gemeente Leiden nog een belangrijk terrein moet worden verworven. Met medewerking van de gemeente Zoeterwoude worden 4

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 8