AFSCHEID VAN EEN AMBASSADRICE Veel belangstelling voor de uitstalling van de firma Boe- ring. met gebruikmaking van enkele praktijkvoorbeelden in op hetgeen de heer J. Schortinghuis van A O Centrale tij dens de ochtenduren had behandeld ten aanzien van de presentatie. Namelijk: Maak de wijnpresentatie weer leven dig door allerlei actualiteiten te gebruiken. Actualiteiten zoals: Vakantie - Eindexamentijd - Moederdag - Vaderdag - Weekend-visites - Picknicks - Barbecue - Opening visseizoen. Het verbruik van wijn zit duidelijk in de lift en het gaat erom wie op het juiste moment de juiste activiteiten ont wikkelt! Al met al kan gezegd worden dat A O met deze praktische cursussen midden in de roos geschoten heeft. In de pauze ging het bier grif van de hand. men in zijn winkel de meest optimale indeling voor dranken kan berekenen. De avond kreeg, na de gezellige pauze, een bijzonder slot door het optreden van de heer H. Kuikman, die allereerst liet zien waarom in de A O-organisatie het artikel wijn zo'n belangrijk deel van het assortiment uitmaakt. Door de zeer effectieve samenwerking met N.V. Van Olffen wordt sinds jaren de wijnverkoop volgens plan ter hand genomen. Daarbij is het duidelijk dat de sterke merken Zwarte Kip en Coq Rouge een belangrijke rol spelen. Op indringende en directe wijze haakte de heer Kuikman Mevr. C. E. Lubbe-Bakker geslagen. Bier een tafeldrank; van daar dat Conimex en Heineken el kaar vonden. Mevrouw Lubbe-Bakker en de heer Taling kunnen wij pioniers noemen van andere eetgewoonten. Avond aan avond het land in, over de ervarin gen zou een boek te schrijven zijn, in grote en kleine zalen consumenten winnend voor de Conimex rijsttafel met een glas Heineken. De pionierstijd is voorbij. Conimex en Heineken zijn niet meer weg te denken uit het assortiment van de levensmiddelenhandel. Mevrouw Lubbe-Bakker en de heer Taling hebben ieder op hun eigen wijze daar een belangrijke bijdrage voor geleverd. De waardering hiervoor van velen bleek op ondubbelzinnige wijze tij dens de gezellige receptie in de ver trekken van het Conimex-huis. In het statige kantoorgebouw van Conimex N.V. te Baarn werd op een van de laatste zaterdagen van het afgelopen jaar een dubbele receptie gehouden: Het afscheid van me vrouw C. E. Lubbe-Bakker en het 25-jarig jubileum van de heer R. Ta ling. Een feest voor twee medewer kers van Conimex, die een groot aan tal jaren voorlichtend werk gedaan hebben. Op honderden consumentenavonden door geheel Nederland vertelde me vrouw Lubbe-Bakker met niet afla tend enthousiasme de huisvrouwen hoe een rijsttafel bereid moest wor den. Met behulp van een flanelbord werden de luisteraars vertrouwd ge maakt met de velerlei ingrediënten en als het verhaal klaar was, kwam de arbeid van de heer Taling op de voorgrond of liever gezegd op tafel. Meestal werkend achter de schermen had hij intussen de proefschotels ver zorgd. Vooral in de vijftiger jaren was dit optreden voor huisvrouwenverenigin gen baanbrekend werk. Een rijsttafel was in de Nederlandse huisgezinnen nauwelijks bekend, nasi-goreng en bami-goreng waren volkomen vreem de begrippen. Uit die periode dateert ook onze samenwerking met Coni mex op het terrein van de consumen tenvoorlichting. De bierconsumptie had haar dieptepunt bereikt. Nieuwe wegen om propaganda te maken voor de oud-Nederlandse drank werden in- Links: honderden consumentenavonden door geheel Nederland Rechts: Zilveren jubilaris R. Taling. 31

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 35