SPORTHAL DUKDALF, BRIELLE Aan het resultaat van een speciaal hiervoor uitgeschreven wedstrijd dankt de nieuwe sporthal in Brielle haar aparte naam: „Dukdalf". Een naam die een spreker tijdens de opening vorig jaar inspireerde tot de opmerking: „Hopelijk zullen vele sportbeoefenaren aan deze „sportieve meerboei" aanleggen. Dat aan deze wens ruimschoots werd en wordt voldaan is niet zo verwon derlijk, wanneer men weet hoe ook de Brielse bevolking reikhalzend heeft uitgekeken naar de tijd dat een sport hal de stad zou sieren. En een sieraad is het, de hal die bouwbedrijf Pellikaan uit Tilburg daar heeft neergezet. Het zou te ver voeren om de uitgebreide voorzienin gen hier op te sommen. Maar zeker is dat de voorgevel met centrale entree, betonnen sierelementen en op vallende raampartijen, evenals de contrasterende kleurwerking, die overal is toegepast, de fraaie verpak king vormt voor veel modern, tech nisch vernuft. De vrije hoogte van de sporthal be draagt 7 meter, het vloeroppervlak ruim 1200 m2. Via de centrale ingang bereikt men ook het gezellige restaurant (160 m2), waarvan de hierbij geplaatste foto's een indruk geven. Intussen verschijnen er steeds meer sporthallen en groeien we langzaam naar een situatie, die op het ogenblik als ideaal gezien wordt, namelijk 1 sporthal op 20.000 inwoners. Hoewel onlangs gepubliceerde cijfers ons leren dat er nog veel te bouwen valt (Groningen: 1 op 37.000; Noord- en Zuid-Holland 1 op resp. 114.000 en 118.000). Die gestadige groei wordt niet alleen in stand gehouden en gestimuleerd door de subsidies die het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk sinds 1967 ver leent. Men probeert thans ook door het zoeken naar opti male gebruiksmogelijkheden de sporthal voor iedereen en voor andere activiteiten dan sport toegankelijk te maken, waardoor ook het te investeren bedrag lager gehouden kan worden. Een en ander in tegenstelling tot de toestand, zoals die voor kort nog was. Hopelijk zal hiermee het begrip „statussymbool", waarvoor de sporthal helaas nog vaak Ook in Rijswijk heeft de sporthal duidelijk een veel ruimere functie dan alleen voor de sport. De hal is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in gebruik. Niet alleen de grote zaal, maar ook de kleinere zalen. In die nevenruimten worden vergaderingen gehou den, een peuterklasje en de denksporten, schaken, dammen en bridge. Er wordt van die gelegenheid een druk gebruik gemaakt en dat is mede het gevolg van de aanwezig heid in de sporthal van een goed en gezellig restaurant. Uit Elseviers Weekblad van 9 januari jl. doorgaat, spoedig uit de wereld geholpen worden en zal men een dergelijk complex meer gaan zien als een sociaal maatschappelijk ontmoetingscentrum. 26

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 30