WIJKSPORTHALLEN, ROTTERDAM „DE VLIETHORST", VOORSCHOTEN De inrichting van het café-restaurant, de keuken en de buffetten, waarvan de exploitatie in handen ligt van de heer G. A. M. Koot, geschiedde volgens ontwerp en onder supervisie van het Heineken bouwbureau. Buiten het zo goed als gereed gekomen sportpaleis Ahoy, de grote Energiehal (drie maal de lengte van een normale sporthal) en de kleinere Enk in Rotterdam-Zuid beschikt Rotterdam nu over vier wijksporthallen van hetzelfde type en wel in Schiebroek, Ommoord, IJsselmonde en Hoog vliet. Graag ruimen wij ook hiervoor een plaatsje in want on danks het enigszins sobere uiterlijk en de wat eenvoudiger uitvoering zien zij er stijlvol uit, hebben zij de afmetingen van de gemiddelde sporthal en helpen zij mee in een zo belangrijke behoefte te voorzien. Binnen afzienbare tijd, dat wil zeggen als alles goed gaat in de loop van 1972, zal aan plannen voor nog vier van der gelijke wijksporthallen gestalte worden gegeven. Ongeveer een jaar geleden werd ook Voorschoten ver rijkt met een sporthal, waarvan afmetingen en uitvoering ongeveer gelijk zijn aan die van Vlaardingen. Alleen bar en restaurant zijn wat ruimer ingericht. De heer G. ten Brinke, die een heerlijk glas Amstel bier tapt is hiervan de met recht trotse exploitant. De zeer smaakvolle, door zijn echtgenote, die binnenhuisarchitecte is, ingerichte ruimte kan 100 personen herbergen. Wordt het daarvoor bestemde gedeelte afgescheiden door middel van een vouwwand dan blijft er nog plaats over voor 60 bezoekers. In de recht tegenover de bar gelegen wand is heel decoratief een aquarium en een plantenbak aange bracht. Een grappige tegenstelling tot de stomme vissen, is de sprekende papegaai, die vanaf zijn basis in de hoek naast de planten, zonder een blad voor de snavel te nemen, zijn al of niet vleiende opmerkingen de ruimte in slingert. De keuken is ingericht op de verzorging van complete maaltijden. Het restaurant of een gedeelte daarvan wordt derhalve ook hier verhuurd voor bruiloften, partijen en dergelijke. Voorts is het voor iedereen toegankelijk. En zo ziet het aquarium er van dichtbij uit. In Schiebroek staat een van de vier Rotterdamse wijksporthallen, die vol gens hetzelfde ontwerp werden gebouwd. De bar en een gedeelte van het restaurant in Voorschoten, achter de tapkast de heer G. ten Brinke. Het sporthalrestaurant in Voorschoten vanaf de andere zijde. Tegen de achterwand zijn het aquarium en de plantenbak zichtbaar, rechts in de hoek de papegaai. 25

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 29