SPORTHAL, DELFT dat spoedig een tweede zou mogen volgen. Zover is het helaas nog niet. Intussen wordt van deze eerste hal een druk gebruik gemaakt. Vlaardingen is een van die sleden, waarvan de inwoners zich fanatiek op allerlei takken van sport werpen. Om maar eens wat op te noemen: atletiek, badminton, basket bal, boksen, gymnastiek, handbal, honkbal, korfbal, scher men, schieten, tafeltennis, tennis, volleybal enzovoort. Voor dit alles is een moderne sporthal een enorme uit komst en u kunt zich voorstellen dat een tweede hal geen overbodige luxe zou zijn. Temeer nog daar ons grillige klimaat er wel voor zorgt dat wedstrijden voor buiten sporten als voetbal en hockey vaak worden afgelast en men, om techniek en conditie toch op peil te houden, de toch al zo overbezette sporthal als een geliefd alternatief ziet. De beheerder van een bij zo'n hal behorende bar/restau rant zal bij al die drukte echter alleen maar welvaren. Zo ook de heer M. Boon in Vlaardingen, die in de niet al te grote, Vanaf een der omliggende flatgebouwen heeft men dit fraaie uitzicht op de Gemeentelijke sporthal in Vlaardingen. maar gezellige en aan 60 personen plaats biedende ruimte zelfs een biljart heeft geplaatst. Ook dit „sportcafé" is voor iedereen toegankelijk en is tevens geopend wanneer er geen sportieve activiteiten in de hal plaatsvinden. In het geheel nieuwe zuiden van de studentenstad Delft, dat door de Nederlandse Spoorwegen zelfs van een station werd voorzien, vonden wij ons volgende object. Deze gemeentelijke sporthal is modern en doelmatig inge richt en beschikt over een zeer ambitieus opgezet restau rant. Meer nog dan bij de andere sporthallen is men hier ingesteld op een talrijk, gevariëerd publiek. Met een opper vlakte van 275 nr, zijn comfortabele fauteuiltjes en intieme bar biedt het restaurant plaats aan ruim 185 personen. Grote verplaatsbare plantenbakken en losse wandgedeelten maken het mogelijk aparte zitjes te creëren, die zorgdragen voor een behaaglijke en gezellige sfeer. Door middel van een vouwwand kan een deel van het restaurant worden afgescheiden voor het houden van vergaderingen, recepties, besloten diners en dergelijke. De grote op het zuiden gelegen balcons en de openslaande deuren vormen 's zomers de aanleiding om een buitenterras in te richten, compleet met parasols en 's avonds een ro mantische verlichting. Ook de ruime keuken en de buffet ten voorzien van de nieuwste technische ontwikkelingen openen vele perspectieven en zijn beslist het aanzien waard. Al met al dus een belangrijke aanwinst voor Delft en haar zuidwijk in het bijzonder. Boven: Een intiem hoekje naast de bar, waar de artistieke decoratie van de Rotterdamse kunstenaar Teus van den Berg (tevens de maker van de wandschildering) goed tot zijn recht komt. Links onder: Het groots opgezette sporthalrestaurant in Delft. Links ziet men achter de geblokte scheidingswand nog een stukje van de bar, ter wijl helemaal achterin het af te scheiden gedeelte zichtbaar is (met wand schildering en links daarvan de opengeschoven vouwwand). Onder: De ruime keuken met allerlei moderne voorzieningen biedt vele mogelijkheden. 24

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 28