MARIMBAHAL IN RIJSWIJK (Z-H.) SPORTHAL, VLAARDINGEN "j'J TT van. Een en ander vonden wij interessant genoeg om hier en daar eens een kijkje te nemen en u zodoende een indruk te geven van al het fraais dat er momenteel op dit gebied bestaat. Voor deze indruk hebben wij het „hier en daar" beperkt tot onze dichtstbevolkte provincie, Zuid- Holland, waar wij reeds een grote verscheidenheid aan sporthallen aantroffen. Eigenlijk zouden we moeten beginnen bij het enorme sport paleis Ahoy in Rotterdam-Zuid, maar in de eerste plaats is deze hal, die terecht paleis genoemd wordt, met zijn afmetingen, fraaie architectuur en internationale allure niet representatief voor de sporthal in Nederland. Bovendien werd hij, in verband met het aandeel van het Heineken bouwbureau in het horecagedeelte ervan, reeds uitvoerig besproken in het laatste nummer van Het meest getapt en elders in deze eerste aflevering van Tap en Schap onder „Leven in de bouwerij". De nieuwe sporthal in Rijswijk is qua afmetingen en vorm geving een mooi voorbeeld. Een extra bijzonderheid vormt het feit dat de minister van cultuur, recreatie en ciale lichtinstallatie en aansluitingen voor directe uitzen dingen via radio en televisie (al of niet in kleur) werden niet vergeten. Rest ons nog de aandacht te vestigen op het gezellige res taurant en de bijzonder smaakvol ingerichte bar, die een zo belangrijke taak in de sporthal vervullen. Waldhorn, zo als het horecagedeelte genoemd wordt, biedt echter niet alleen de sportieve Marimbabezoeker onderdak, ook de „gewone burger", die graag ergens even een hapje eet of een pilsje drinkt, is er van harte welkom, terwijl een ge deelte van het restaurant nog gehuurd kan worden voor recepties en dergelijke. De scepter wordt hier gezwaaid door de heer H. Hartogh. De naam Marimba, ontleend aan een veelzijdig muziek instrument, is aangepast aan de zogenaamde „muziekbuurt" in Rijswijk waar de sporthal staat en wat de veelzijdigheid betreft heel toepasselijk voor deze moderne accommodatie. Aan de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen troffen wij een al even fraai uitgeruste gemeentelijke sporthal aan. Bij de officiële opening werd destijds de wens uitgesproken Het restaurant heeft een gezellig interieur. (Vlaardingen) Deze fotomontage van het interieur van de Vlaardingse sporthal geeft een goede indruk van de ruimte die de sportbeoefenaar tot zijn beschikking heeft. maatschappelijk werk zelf, dr. M. A. M. Klompé, erin had toegestemd deze hal te openen (oktober 1970). Een hele eer voor Marimba, die dit waarschijnlijk te danken had aan haar plaats zo dicht „onder de rook" van het crm-departe- ment, dat ook in Rijswijk gevestigd is. De toespraak van dr. Klompé, waarin zij onder meer naar voren bracht dat het onmogelijk is voor een minister om alle sporthallen van Nederland te openen, had dan ook een min of meer symbolisch karakter en bevatte buiten het speciale gedeelte dat sporthal Marimba aanging ook een algemene beschouwing. De Marimbahal is 9 meter hoog en heeft een totaal opper vlak van 1176 m2 (42 x 28). De sportvloer heeft een prach tige lichtgroene tint, waarop in felgekleurde belijningen velden zijn uitgezet voor de diverse zaalsporten. Bij evene menten kunnen 600 belangstellenden zittend toekijken, ter wijl er ook nog 100 staanplaatsen zijn. De uitrusting van de sporthal wordt gecompleteerd met nog een kleine sportzaal, een E.H.B.O.- en massageruimte, kleedkamers, toiletten, douchegelegenheden en twee vergaderzalen. Zelfs een spe- 23

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 27