iiii? SPORT HALLEN aimslli fiïllf; IHHiil moderne accommodatie voor gezonde recreatie In onze moderne maatschappij is de besteding van de vrije tijd voor velen vaak een niet eenvoudige zaak. Steeds meer mensen echter bestrijden dit probleem met de in spannende ontspanning, die sport heet. Een belangrijk on derdeel hiervan vormen de specifieke indoorsporten en de buitensporten die ook in een zaal beoefend kunnen worden. Om deze gezonde vrijetijdsbesteding te kunnen verwezen lijken, is een aangepaste accommodatie onontbeerlijk. In 1966 kondigde H.M. de Koningin in haar troonrede dan ook aan dat op de begroting voor 1967 van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk een bedrag was uitgetrokken voor subsidiëring van de bouw van sport hallen. Het enthousiasme van vele sportliefhebbers en het begrip van de regering voor de noodzaak van een nuttige vrije tijdsbesteding zijn verantwoordelijk voor het als padde stoelen uit de grond schieten van sporthallen gedurende de laatste jaren. Begin 1970 telde Nederland er in totaal 148. In de loop van het jaar kwam daar nog eens een 25- tal bij en nog steeds staan er plannen voor nieuwe objec ten op het programma. Bij de opzet van deze sporthallen beperkt men zich niet tot een overdekte ruimte voor lichaamsbeweging alleen. Ook aan de inwendige en vooral dorstige mens is gedacht. Want het is een onmiskenbaar feit dat sportmensen na afloop van alle vermoeienissen graag even uitblazen onder het genot van een heerlijke pils. En ook de vaak vele toeschouwers zijn er niet afkerig De smaakvol ingerichte bar. Het zonnige uiterlijk van sporthal Marimba in Rijswijk (Z-H.) Na het officiële gedeelte van de opening door minister Klompé gaven diverse sportverenigingen in de Marimbahal enige demonstraties. Op de foto ziet u de meisjes van een plaatselijke gymnastiekvereniging bezig. Daar tussen door is op de eerste rij in het midden van de tribune nog juist de minister zichtbaar (lichte mantel). 22

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 26