„DIE PORT VAN CLEVE" 100 JAAR FIRMA CHR. A. DIEKMEIER BESTOND 75 JAAR „Die Port van Cleve", naam van het bekende horecabedrijf aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam, heeft bij Heineken altijd een spe ciale klank gehad. Niet alleen omdat het hier gaat om een gewaardeerde grote afnemer, maar ook uit histori sche overwegingen. Immers onze onderneming heeft haar intrede in de bierwereld gedaan door het overnemen van de brouwerij „De Hooiberg" door de heer G. A. Hei neken in 1864. En met deze brouwe rij kocht hij tevens twee aangrenzen de panden, die hij overdeed aan de gebroeders G. J. en M. J. Hulscher. In 1870 openden zij daarin het bier huis „Die Port van Cleve", dat in stad en land een grote reputatie heeft verworven. Wie kent niet de genum merde biefstukken, waarvan er nu bijna 5.000.000 zijn verkocht? Van het begin af heeft het etablissement Heineken bier geschonken. Ter herinnering aan de oude banden, bood onze onderneming bij haar hon derdjarig bestaan in 1964 (Heineken begon in 1864 als firma Heineken Co. bier te brouwen) aan „De Poort" in de restaurantzaal muur schilderingen aan, die Amsterdam een eeuw geleden voorstellen, alsme de twee gevelstenen ter weerszijden van de ingang. En nu bestond „Die Port van Cleve" honderd jaar en was onze onderne ming op de receptie op 11 december ook present in de persoon van de heer Heineken, vergezeld door de he ren d'Artillac Brill, Mollerus, Tiel- kemeyer, Westermann en Willemse. Aan de tegenwoordige directeur, Mr. Kappelle en zijn echtgenote, bood de heer Heineken als blijk van vriend schap en waardering een schilderij aan van de oorspronkelijke panden aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal, waaruit „Die Port van Cleve" is ont staan. Het kunstwerk was van de hand van Nico Rolle, die destijds ook de muurschilderingen in het restau rant maakte. De aanbieding van het schilderij. V.l.n.r. me vrouw Kappelle en de heren F. J. C. Mollerus, J. B. P Kappelle, K. N. Tielkemeyer, J. Wil lemse, C. H. W. d'Artillac Brill, A. H. Heine ken en W. F. J. Westermann. Rotterdam. Woensdag 11 november was het 75 jaar gele den dat de heer Chr. A. Diekmeier met 'n van zijn vader geleend kapitaaltje van duizend gulden een groothandel in dranken begon. Na zijn overlijden werd de zaak door zijn broer voortgezet, wiens zoon de huidige directeur-ei genaar R. M. Diekmeier, in 1962 de familietraditie voort zette. De groothandel in wijn, bier, limonade en gedistilleerd, die aan de Katendrechtsestraat is gevestigd, bedient met zes flinke Bedfords een groot gedeelte van Rotterdam-Zuid. Een aardige bijzonderheid is nog dat de firma Diekmeier van oudsher als agent was (en nog is) ingeschakeld bij de verkoop van zowel Heineken, Amstel als Oranjeboom bier. Het 75-jarig bestaan van de firma is niet ongemerkt voor bijgegaan. Op de door enkele honderden relaties bezochte receptie, 11 november in het restaurant van het Feijenoord- stadion gehouden, werden de heer R. M. (Dolf) Diekmeier, zijn familie en naaste medewerkers bedolven onder een la wine van gelukwensen, cadeaus en bloemen. Het was een waarlijk grootse huldiging van de man, die niet alleen zich vele inspanningen getroost heeft om de naam Diekmeier hoog te houden, maar ook zich volledig heeft ingezet om de hem toevertrouwde zaak tot bloei te brengen. Dat hij daarbij altijd een open oog heeft gehad voor de intermenselijke verhoudingen werd nog eens bena drukt door de heer P. Kranenberg, groepsdirecteur horeca van Heineken. In zijn toespraak verklaarde de heer Kra nenberg de formule, de basis voor het succes van het be drijf en van de ondernemer Diekmeier. Van die formule maken de menselijke verhoudingen zowel in het bedrijf als naar buiten ten aanzien van afnemers en leveranciers, een zeer belangrijk onderdeel uit, aldus de heer Kranenberg, die zijn gelukwensen vergezeld deed gaan van een waarde vol geschenk. Dit bestond uit een reischeque voor de heer en mevrouw Diekmeier, die zich daarmee blij verrast toon den. De heer Kranenberg overhandigt de reischeque aan de heer Diekmeier. 21

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 25