VIJFDE CENTRUM VAN BOWLING NEDERLAND GEOPEND de heer K. van de Rest. Deze dankte onder meer de heer Metselaar voor de medewerking bij de totstandko ming van het Zaanse ontmoetings- annex bowlingcentrum. Namens de raad van commissarissen van Bow ling Nederland N.V. sprak de presi dent, de heer J. van der Werf, die de bowlingcentra en de Heineken deelname daarin schetste als een „hu welijk". Met andere woorden, een brouwerij moet haar taak niet beper ken tot het brouwen en verkopen van bier, maar dient evenzo haar aandeel Directeur A. J. Grootenboer van aan nemersbedrijf Van Eesteren sprak op originele wijze zijn dank uit voor het in zijn onderneming gestelde ver trouwen en wenste zijn opdrachtgever veel succes voor de toekomst. Na het woord van de heer Metselaar en de worp met de „gouden" bal ten slotte zette men de receptie al bow lend en gezellig borrelend voort. Het klinkt overdreven om te zeggen dat dit centrum het mooiste is dat door de vennootschap geëxploiteerd wordt, temeer daar men geneigd is dit Op vrijdag 18 december werd te Zaan dam het vijfde bowling centrum van Bowling Nederland N.V. geopend. De officiële handeling werd hierbij verricht door wethouder D. Metse laar, die aan het einde van zijn toe spraak door middel van de traditio nele worp met de „gouden" bal de eerste kegels omver stootte. Vooraf aan dit belangrijke ogenblik ging een welkomst- en openingswoord van de directeur van de vennootschap, te hebben in de diverse vormen van recreatie en ontspanning, zo goed als recreatie- of sportcentra meewerken aan de bieromzet. Vervolgens dankte de voorzitter van de Nederlandse Bowling- en Kegel Federatie, de heer J. C. van Heek, Bowling Nederland N.V. voor het initiatief waardoor de bowlingsport wederom een prachtig huis aan de rij der reeds bestaande kreeg toege voegd. Wethouder D. Metselaar tijdens zijn toespraak. De centraal gelegen bar. bij iedere opening op te merken. Maar toch kan hier wel zonder enige over drijving gesteld worden, dat het een parel aan de ketting van de bowling centra is. Beoefenaren van de bowlingsport hebben er de beschikking over 10 banen met automatische kegelopzet- machines. Bovendien is er gelegenheid om te tafeltennissen en te biljarten. Voorts is het centrum uitgerust met een leuke koffieshop op de parterre, een grote feestzaal waar (maximaal) 250 personen kunnen dineren, reci piëren, vergaderen en dergelijke, een gezellig ingericht café-restaurant met een open keuken met grill en een centraal gelegen bar in de vorm van een hooiberg. Terecht vertrouwt de directie dan ook met dit centrum, dat voorzien is van een groot parkeerterrein en ge situeerd in een riante nieuwbouwwijk van Zaandam, een flinke steen bij te dragen tot de recreatiemogelijkheden in de Zaanstreek. De eerste reactie van het Zaanse pu bliek is goed te noemen. Het gehele weekend aansluitend op de opening was er een open huis voor wat be treft het bowlen en vele „Zaankan- ters" maakten gebruik van de gele genheid om met de fascinerende bow lingsport kennis te maken. Men ver wacht straks zeker ook bezoekers uit Amsterdam-Noord en zelfs uit Alk maar. Maar waar ook vandaan en bowler of geen bowler, het nieuwe centrum is een aanbeveling alleszins waard. De open keuken met eetcounter. 20

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 24