LAMMERS N.V. VAN AALTEN NAAR BRUMMEN JOU LAMMEHS van het T.I.P.-rayon Arnhem. Er waren geen opvolgers. De heer H. Bruins, een van de huidige directeuren, nam de zaak over met nog een aantal jaren begeleiding door de heer Lammers. Lammers N.V. is snel uitgegroeid tot een moderne groot handel met een breed assortiment, dat voorziet in de be hoeften van de T.I.P.-afnemers in het rayon. Op het punt van zb- en supermarktomzetten lag het bedrijf steeds ver boven het gemiddelde en het aantal bedieningswinkels in het rayon is dan ook wel heel klein geworden. Ook al door de wijze waarop mede-directeur, de heer J. de Rijk en diens broer, de heer H. de Rijk, de bedrijfsadviseur, de aangesloten winkeliers op het spoor wisten te zetten van en enthousiast te maken voor het zb-systeem. Het dienstenpakket van deze groothandel is niet gering. Dat de waardering hiervoor van de zijde van de „T.I.P.-pers" groot is bleek onder meer uit de geweldige belangstelling op de dag van de officiële opening, bij welke gelegenheid enkele waardevolle geschenken werden aangeboden. Links: Achterzijde van het nieuwe pand. De kantoorverdieping ligt boven het magazijn. Boven: De heer Bijlsma bood, namens de TIP-collega's, de beide direc teuren van Lammers Groothandel N.V. een geschenk aan. Rechst de heer en mevrouw Bruins, daarnaast de heer en mevrouw De Rijk. Onder: Zijaanzicht van het groothandelspand in Brummen. Begin november van het vorige jaar betrok Lammers Groothandel N.V. een nieuw pand in een andere plaats, Brummen, waarheen men kort tevoren vanuit Aalten ver huisd was. Het pand heeft een vloeroppervlakte van 4000 m2, waarvan ruim 500 m2 door de kantoren en bijna 3500 m2 door het magazijn wordt ingenomen. Het is gebouwd op een stuk grond van ruim 7500 m2, terwijl een ongeveer even groot stuk voor eventuele uitbreiding beschikbaar is. De geschiedenis van deze in de achterhoek alom bekende T.I.P.-groothandel begon in Aalten. Daar legde de heer Johan Lammers in 1925 de eerste stenen. Tot de oorlog verliep de groei rustig, in duidelijk opwaartse lijn. Na 1945 herstelde de groothandel zich snel. In 1946 werd begonnen met het T.I.P.-programma, dat in deze streek in bijzonder vruchtbare bodem viel. De heer Lammers heeft dit pro gramma op zijn eigen wijze voortreffelijk doorgevoerd. De groei van het bedrijf werd nog versneld door de overname 19

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 23