'AMSTÏU i=^ rauw (vervolg) verhuizing. Het begon destijds met een schuur, die vader G. N. Geschiere in gebruik nam om enkele bijartikelen op te slaan. Nadat bier, limonade en dergelijke het assortiment waren komen versterken, werd de schuur al gauw te klein. De ruimte in het eerste echte magazijn, 200 m2, bleek al spoedig niet groot genoeg, zodat de firma ten tweede male verhuisde, nu naar een voormalige garage, waar 300 m2 vloeroppervlakte beschikbaar kwam. Dat was in 1961. Vijf jaar later betrok de firma haar eerste nieuw- bouwpand, 600 m2 groot, niet ver van de „garage". Tot dat jaar werkten vier zoons van de heer Geschiere in het bedrijf, de drie reeds genoemde en de heer C. D. Geschiere, die toen in de kleinhandel terugkeerde en met twee rijdende winkels in Heinkenszand van start ging. In maart 1966 sloot de firma zich aan bij de commerciële organisatie S.R.V., waarna de groei van het bedrijf zich, in versterkte mate voortzette. Die groei leidde tot de bouw van een nieuw pand, 1200 m2 groot, waarmee de totale opslagruimte van de firma op 3000 m" is gekomen. Het bedrijf wordt nu bestuurd door de drie broers, van wie de heer N. H. Geschiere de commerciële zaken leidt, de heer G. Geschiere het interne beheer onder zich heeft, terwijl de heer M. C. Geschiere verantwoordelijk is voor het technische gedeelte (rollend materieel). Zij geven leiding aan een aantal medewerkers, die zich allen mede verantwoordelijk voelen voor het bedrijf. Een korte schets van de omstandigheden in Zeeland, het bewerkingsgebied (met uitzondering van Tholen) van de firma Geschiere, geeft het volgende te zien. De ontsluiting via de nieuwe toegangswegen, de industrialisatie van het Sloegebied zowel als van de Kanaalstrook in Zeeuws Vlaanderen en de versnelde ontwikkelingen op het gebied van de recreatie, dat alles biedt goede toekomstperspec tieven. De firma Geschiere heeft zich nu reeds op de toe komst ingesteld. Het huidige complex kan met nog eens 1200 m2 worden uitgebreid; de grond daarvoor is reeds aangekocht. Mede dank zij de rijdende winkels, die in dit gebied bijzonder tot hun recht komen, kan de huisvrouw in Zeeland rekenen op een volledig assortiment merkartikelen, bij haar voor de deur gebracht. De groei van het bedrijf krijgt speciaal in Zeeland, waar door grote afstanden en moeilijke verbindingen verhoging van de omzet geen eenvoudige zaak is, extra glans. Zij ontleent die glans aan het harde werken van de nog steeds actieve vader Geschiere en de niet aflatende inspanningen van zijn zoons. Hun gezamenlijke activiteiten hebben tot steeds hogere omzetten geleid, waarvan onder meer de resultaten met onze merken bier getuigen. Vandaar de kleine vrijpostigheid, die wij ons in de titel veroorloofden met de plaats van vestiging van de firma Geschiere in Heinkenszand. Boven: De Heineken/Amstei bar op de dag van de officiële ingebruik neming. Midden: Aan de andere zijde van de ontvangstruimte bevond zich een grote presentatie van de firma Van Olffen. Onder: De stichter van het bedrijf (2e van rechts) met de drie zoons, die de groothandel nu leiden. V.l.n.r. de heren M. C. Geschiere, N. H. Geschiere, G. N. Geschiere en G. Geschiere. 18

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 22