FA. GESCHIERE, HEIN(E)KENSZAND: IN NEGEN JAAR DERDE PAND OP PAGINA 17: Linksboven: Er kan tot zes meter hoog gestapeld worden. Rechtsboven: Doorkijk in een van de „straten" tussen de stellingen. Linksonder: Een groot aantal bestellingen „verpakt" in rolconainers staat dagelijks klaar om van het perron in de vrachtauto's geladen te worden. Rechtsonder: Een van de electrocars die met behulp van een kleine zend en ontvangstinstallatie voortbewogen kunnen worden. containers, die vervoerd kunnen worden op palletwagen tjes en op electrocars. Deze laatste zijn uitgerust met een motor die naar keuze met de hand of via een zend- en ontvangsysteem bediend kan worden. In het laatste geval kan de magazijnbediende al zijn aandacht op het verza melen van de goederen richten. Voor de voortbeweging van de electrocar beschikt hij over een zendertje. Op het wagentje, dat met één wiel in een railsysteem loopt, is een ontvanger aangebracht. Een druk op de knop van het zendertje en de electrocar zet zich in beweging. Het idee voor deze wijze van intern transport werd opge daan tijdens een studiereis in 1968 naar enkele grote, soort gelijke bedrijven in Zwitserland en Duitsland. Op het ogenblik zijn bij de D.E.S. 260 winkeliers aange sloten, waarvan de meesten in en om Den Haag gevestigd zijn. Het verzorgingsgebied strekt zich naar het noorden uit tot Beverwijk, in het zuiden tot Rotterdam-Hoogvliet. Voor het transport over de weg beschikt men over negen flinke vrachtwagens, terwijl verder nog een grote combi natie in bestelling is. D.E.S.-Den Haag maakt deel uit van het Unika/Enkabé- verband. Er zijn ruim honderd mensen in dienst, verdeeld over het magazijn, de expeditie, de in- en verkoop en de administratieve afdelingen. De jaaromzet bedraagt 40 mil joen gulden. Links: Een overzicht van een gedeelte van het magazijn van de D.E.S. Onder: De kaasafdeling. De verhuizing naar het nieuwe pand werd voor de fa. familie, de gebroeders G., M. C. en N. H. Geschiere: de (afkorting voor zowel firma als familie) Geschiere een ge- bekroning op vele jaren hard werken in navolging ya.n en denkwaardig feit. Voor de firma: de feestelijke ingebruik- samen met hun vader, de stichter van het bedrijf, die neming van het derde bedrijfspand in negen jaar. Voor de 45 jaar geleden met een kleine zuivelhandel begon. Door In 1961 nam de firma Geschiere deze voormalige garage (300 m2) in Het eerste nieuwbouwpand (600 m2) kwam in 1966 gereed, gebruik. 16

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 20