D.E.S. GROEIENDE OMZET NIEUW GROOTHANDELS CENTRUM KR DES Een gedeelte van het magazijn. wijkerhout en Oude Wetering. Het pand aan de Lijnbaan heeft twee ingangen, een voor de binnenkomende en een voor de uitgaande goederen. Het bebouwde oppervlak beslaat 1200 m2, waarvan 1100 m2 door het magazijn wordt ingenomen. Daarin is nog ruimte over om uitbreiding van de omzet op te vangen. Het terrein buiten, waar de retouremballage wordt opgeslagen, is 800 m2 groot. Zeven vrachtwagens, voor de belading waar van een heftruck beschikbaar is, zorgen voor een vlotte expeditie in het verzorgingsgebied. De klantenkring bestaat voor driekwart uit horecabedrijven en voor de rest uit winkels en slijterijen. Vermeldenswaard is verder nog dat de N.V. Drankenhandel v/h Gebr. Lafeber bij het betrek ken van het nieuwe pand de vertegenwoordiging voor Lei den en directe omgeving van het bekende merk Spa heeft verkregen. Het nieuwe pand werd op enigszins feestelijke wijze inge wijd met een „Open huis" middag, bij welke gelegenheid vele relaties hun gelukwensen kwamen aanbieden. Gaarne voegen wij daar onze felicitaties aan toe en wensen het bedrijf met aan het hoofd de heer G. Losecaat van Nouhuys veel succes toe. die in drie lagen zijn ondergebracht, beslaan in totaal 750 m2. Het gebouw is verder uitgerust met onder andere een bui zenpost-, een lift-, een koel- en een diepvriesinstallatie. In het grote magazijn zijn de kruidenierswaren, papierwaren, dranken en emballage opgeslagen, terwijl het kleingoed in een aparte afdeling is ondergebracht. Het assortiment levensmiddelen is inmiddels uitgebreid met kaas, groente en fruit. Men denkt voorts aan verdere uitbreiding in fasen met diepvries- en tabaksartikelen en non-foods. De goederenstroom wordt gelijkvloers ontvangen, terwijl de uitgifte op perronhoogte plaatsvindt. Op de magazijn stellingen, die onderling op variabele hoogte kunnen wor den gebracht, kan op vijf etages worden gestapeld, tot zes meter hoog. De goederen worden met behulp van vork heftrucks, een reachtruck en een stapelaar op hun plaats gebracht. Voor het verzamelen van de goederen gebruikt men rol- 15 Het nieuwe distributiecentrum van D.E.S. aan de Meppelweg. Den Haag. Met de officiële ingebruikneming, eveneens in het afgelopen najaar, van het nieuwe, forse gebouw aan de Meppelweg schaarde D.E.S. zich ook op dit gebied onder de heel groten in den lande. Voortgekomen uit de in 1921 door twaalf winkeliers opgerichte „Combinatie Alblas", welke naam al spoedig werd omgezet in Coöperatieve Inkoopvereniging van Kruideniers „Door Eendracht Sterk" u.a., groeide deze groothandel gestaag. Het pand, dat in 1955 aan de Dynamostraat werd betrokken dreigde nauwelijks tien jaar later reeds weer te klein te worden, zodat naar een nieuwe vestigingsplaats moest worden uit gezien. Deze werd gevonden aan de Meppelweg, waar in september 1968 de eerste van de 971 palen voor het nieuwe gebouw de grond inging. Op 15 mei van dit jaar kwam het reusachtige distributiecentrum gereed. De bebouwde opper vlakte bedraagt 6700 m2. Het pand is 93 m breed (grootste breedte) en 82 m diep. Het magazijn heeft een oppervlakte van 6000 m2 met een entresol van 800 m2. De kantoren,

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 19