onder nieuw dak Ié VOOR LAFEBER NIET LANGER LAST IN LEIDEN Met het betrekken van een nieuw gehuurd pand aan de Lijnbaan in Leiderdorp brak voor N.V. Drankenhandel v/h Gebr. Lafeber in het najaar van 1970 de bevrijding aan. De bevrijding namelijk van het niet langer behoeven te werken in en vanuit de benarde „veste" aan de Oude Vest in het hart van Leiden. Het bedrijf is daar ruim vijfenveertig jaar gevestigd geweest. De firma Lafeber, van oorsprong een kuiperij, begon op 1 juli 1925 een dranken groothandel en werd subagent van Amstel. In 1960 ging Lafeber een fusie aan met de firma P. van Putten, een subagent van Amstel, die vooral in de winkel sector opereerde. De zaak werd voortgezet onder de firma naam Gebr. Lafeber tot 1962 toen het bedrijf door Amstel Brouwerij N.V. werd overgenomen en de huidige naam kreeg. Na het samengaan destijds met de firma Van Putten kreeg men de beschikking over een pand aan de Garenmarkt. Daar werd de afgelopen jaren de retouremballage behan deld, terwijl aan de Oude Vest uitsluitend vol goed werd verwerkt. Verder had men in Katwijk, aan de Remisestraat, nog een depot. De romantiek van het werken in oude panden, nauwe steegjes en op smalle kaden zat meestal alleen aan de buitenkant. Soms ook letterlijkals bij het nemen van een krappe bocht een der wielen van de vrachtwagen boven het water zweefde De problemen van het werken in en vanuit een benauwde behuizing in de binnenstad zijn nu voorbij. Het nieuwe pand is gunstig gelegen voor het te bedienen gebied. Dit strekt zich zowel in de noord/zuid- als in de oost/west richting over een afstand van ongeveer 25 km uit met als „hoekpunten" Hazerswoude, Hoogmade, Katwijk, Noord- Links: Beeld van de vroegere situatie aan de Oude Vest in Leiden. Links van de steeg bevond zich de opslag van de kisten (vol goed), via de steeg kwam men bij de opslag van de fusten, rechts van de steeg waren de frisdranken opgeslagen, terwijl het kantoor daarnaast gelegen was. Rechts: In en bij het pand aan de Garenmarkt was het leeg goed opge slagen. Onder: Het nieuwe pand in Leiderdorp met links het kantoor en daar achter de toegang tot het magazijn. r 14 ...•'■LVL -

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 18