COMMERCIE HTS VRUMONA ZOETERWOUDE •3»Vo'~ r 'S-HERTOGENBOSCH bij de bonden werd neergelegd. Naast de vele tijd die ze besteedden aan Inzetbaarheid Medewerkers, vulden de medewerkers van de OR hun agenda met de invulling van het door de COR en de directie afgesproken raamwerk voor het beleid ten aanzien van het ziekteverzuim. Verder werd in een open gesprek met de unitmanager de werkdruk besproken, met name binnen de beide exportteams. Hieruit kwamen een aantal oplossing voort. Voor de OR van Commercie was met name de verdere ontwikkeling van de regionale units een steeds terugkerend agendapunt. Na Heerlen gingen de regio nale units van Middelburg, Alkmaar, Grou en Arnhem officieel van start. De vestigingen in Heerlen, Middelburg en Alkmaar hebben een nieuw pand betrok ken, wat voor de medewerkers een nieuwe werkplek betekende die aan alle voorwaar den van de Arbowet voldoet. Daarnaast zijn de nieuwe units gestart met service teams, waarmee de klanten nog beter bediend kunnen worden. De ondernemingsraad van Heineken Technical Services hield zich, naast de veranderingsprocessen, onder andere bezig met een aantal adviesaanvragen, die betrekking hadden op aanpassingen van de afdelingen Support, Research Development en Project Services. Ook de OR van HTS reageerde positief op de instemmingsaanvraag voor het verzuim beleid. Andere onderwerpen op de agenda waren onder meer de Arbo-dienst, het driejarenplan en de presentaties over het IT-beleid en de Arbo-dienst. Ook dit verslagjaar was de OR weer nauw betrokken bij de uitvoering van Houd Vrumona FRIS, de Vrumona-versie van Mensen Maken Heineken. De OR zag het als zijn centrale doel om vanuit het ondernemingsbelang de werknemers- belangen veilig te stellen. De OR beseft dat er bij een dergelijk vernieuwingsproces af en toe lastige beslissingen genomen moeten worden. Ondanks dat waren de sfeer en de kwaliteit van het overleg met de bestuurder goed en waren sociale proble men als gevolg van het veranderingsproces bespreekbaar. Daarbij werd het gewaar deerd dat de bestuurder de Ondernemings raad daadwerkelijk invloed deed toeko men. Bij de verdere uitwerking van Houd Vrumona FRIS in 1998 blijft een betere kwaliteit van de arbeid een van de belang rijkste doelstellingen van de OR. Voor Mensen Maken Heineken bracht de OR van Zoeterwoude in 1997 voor twee *0 •**00000 00oeo •••O.' van de drie onderdelen van de fijnstructuur Verpakken een positief advies uit. Het advies voor het derde onderdeel (de colonnebezettingen) volgt in 1998. Voor de grofstructuur ging de OR akkoord met het Office Management en de advies aanvraag Herontwerp Centrale Financiële Administratie. Bij de totstandkoming van de adviezen werden zoveel mogelijk mede werkers van de betreffende afdelingen betrokken om zo een breed draagvlak te creëren. Zo werd er regelmatig een ploeg van de werkvloer geselecteerd die aanwe zig was bij het overleg met de bedrijfsleiding. In het kader van Inzetbaarheid Medewerkers werden in september de OR-leden als eersten getest met de HSK-testprocedure. Dit om de leden van de OR een goed inzicht te verschaffen in de procedure. Daarnaast vaardigde de OR twee leden af naar de beroeps- en begelei dingscommissie, die inmiddels een groot aantal medewerkers begeleidde bij de HSK-testen. Daarnaast overlegde de Ondernemingsraad intensief met de bedrijfsleiding over de benoemingsproce dure van medewerkers, waarover afspraken werden gemaakt. De Ondernemingsraad 's-Hertogenbosch adopteerde na de verkiezingen een nieuwe werkwijze en nam de punten die de 'oude' OR daarover had opgenomen in zijn Nota van Overdracht over. De nieuwe werkwijze heeft met name betrekking op het recht streekse overleg van de zogenoemde afdelingscommissies Brouwen, Verpakken en Unit Ondersteuning met hun afdelings manager. Daardoor worden de communi catielijnen korter, wat uiteindelijk tot een verbetering van het overleg moet leiden. De OR en het management beseffen wel dat de nieuwe manier van werken tijd nodig heeft om succesvol te kunnen worden. Voor het traject Inzetbaarheid Medewer kers ondergingen ook in 's-Hertogenbosch eerst de leden van de OR de HSK-test om daar een goed beeld van te krijgen voordat de overige medewerkers getest zouden worden. Om het hele traject goed te kun nen volgen werd de speciale Kerngroep opgericht, met daarin vertegenwoordigers van de OR, het management en de vak bonden. De leden formuleerden gezamen lijk een instemmingsaanvraag die door alle partijen wordt gedragen. De Ondernemingsraad stelde de bestuurder eind 1997 voor om het proces Mensen Maken Heineken gezamenlijk te evalueren. In 1998 formuleren bestuurder en OR hiervoor een opdracht, die wordt uitge voerd door twee HBO-stagiaires.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1997 | | pagina 8