f II llll 0 MEDICAL SERVICES/TRAVEL CLINIC LEEFTIJDSOPBOUW PERSONEELSBESTAND PER VESTIGING 25% 20% 15% 10% AMSTERDAM 's-HERTOGENBOSCH ROTTERDAM - tijdens de lunch mogen maximaal twee glazen bier worden gedronken, met een hoeveelheid alcohol van 5% of lager; - automaten verstrekken maar een beperkte tijd na het werk bier; - na werktijd is alcoholgebruik de ver antwoordelijkheid van het individu zelf. De werknemer is bij onverantwoord gebruik aan te spreken door de werkgever; - de werkgever neemt maatregelen om contactbiertjes voor het personeel ordentelijk te laten verlopen, onder meer door voorlichting ter plekke, door de doorloopsnelheid van alcoholhouden de consumpties te verlagen en door de openingstijden van de bar te beperken; - voor (toekomstige) gebruikers van lease-auto's gelden specifieke regels. Ze moeten deze voor akkoord tekenen; - werknemers die vanwege hun functie alcoholhoudende drank gebruiken, moeten maatregelen nemen om daarna niet actief aan het verkeer te hoeven deelnemen. Deze maatregelen moeten ze vaststellen in overleg met hun leidinggevende. Ze komen in aanmerking voor vergoeding door de werkgever. Het project 'Fris op 't werk' is begin 1998 gestart in Den Bosch. In oktober 2000 dienen alle Heineken-medewerkers in Nederland aan het project te hebben deel genomen. In het Browsehuis, de intra- net-site van Heineken, is informatie opge nomen over alcohol. Deze site kan door alle medewerkers worden geraadpleegd. Medical Services/Travel Clinic licht voor en verstrekt vaccinaties, medicijnen en andere hulpmiddelen aan medewerkers die Nederland korter of langer verlaten. Het aantal gevaccineerde medewerkers steeg in 1997 (naar 719 personen; in 1996: 550), evenals het aantal inentingen (1191 ten opzichte van 1083 in 1996). Doordat steeds meer vaccinaties bescherming bieden tegen meer dan één ziekte, is het aantal ziektes waartegen mensen zijn ingeënt sterker gestegen dan het aantal vaccinaties doet vermoeden. De stijging is hoofdzakelijk veroorzaakt door de uitgebreide dienstver lening aan Heineken-medewerkers die naar het buitenland op vakantie gaan. Sinds 1 januari 1997 kunnen zij voor inentingen en zaken als klamboes en anti-insectenmiddelen een beroep doen op de Travel Clinic. Deze complete dienst verlening valt zeer in de smaak. Naast 'toeristen' levert de Travel Clinic diensten aan de ongeveer 220 uitgezonden medewerkers (expatriates, langer uitgezonden dan één jaar), enkele tien tallen gedetacheerden (korter uitgezonden dan één jaar) en zakenreizigers. De expatriates kregen in 1997 de beschik king over nieuwe bloedgroepkaarten. De kaartjes hebben het formaat van een creditcard en ze vervangen de oude getypte briefjes. Nederlandse Heineken-medewerkers die naar het buitenland reizen, worden steeds intensiever voorbereid door Medical Services en de Travel Clinic. In samen werking met het Havenziekenhuis in Rotterdam gaat deze dienstverlening tegenwoordig zelfs verder dan de eisen die het Ministerie van VWS stelt. Dit is nodig omdat de kans op infectieziekten wereldwijd toeneemt. In bijvoorbeeld dichtbevolkte tropische streken is extra bescherming voor werknemers een nuttige voorziening. In september ontving Heineken een groep Afrikaanse artsen voor bijscholing. Ze kregen tijdens het twee weken durende bezoek onder meer informatie over infectieziekten, huidziekten en vaccins en maakten tevens kennis met de mogelijk heden van informatietechnologie. Door het werk van Heineken in tropische landen doet Medical Services veel kennis op van specifieke tropische ziekten. Deze kennis wisselt ze uit met andere internationaal opererende bedrijven en met het Landelijk C oördinatiecentrum Reizigersadvisering, een databank voor artsen. Medical Services verwacht dat de snel voortschrijdende ontwikkeling op het gebied van Internet en elektronische post ervoor gaat zorgen, dat kennis over regio-specifieke ziekten en epidemieën de komende tijd sneller toegankelijk wordt en ook sneller te ver spreiden zal zijn. CM CO CV| CO -==; cz> cd i-O o z LO U~1 >0 I— Lfl l-O OJ Csl uo i_o cvi cvi C-vJ co UO LO .1

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1997 | | pagina 4