it FLEXIBEL EN RESULTAATGERICHT INNOVATIE EN SAMENWERKING MANAGEMENTONTWIKKELING wingen op respectievelijk logistiek, techno logisch en commercieel gebied gaan rich ten. Op het gebied van Samenwerkende teams (de S) is in 1997 zoals gezegd al veel gedaan. Niet alleen binnen de teams, waar de nadruk van top-down naar teambased is verlegd, kreeg samenwerking aandacht, maar ook in tal van dwarsverbanden. Zo welke medewerkers verdere ontwikkeling nodig hebben om die taken te kunnen uit voeren. Dat komt niet alleen de flexibiliteit binnen het team ten goede (bijvoorbeeld als er iemand uitvalt, zijn er voldoende mensen die taken kunnen overnemen), maar op lange termijn wordt ook de des kundigheid en daarmee de inzetbaarheid van de medewerkers vergroot. Onder meer door deze toegenomen flexibiliteit binnen teams is de eerste doel stelling van het veranderingsproces 'Houd Vrumona FRIS' vervuld. Daarnaast is in 1997 veel gedaan aan de flexibilisering van processen. Processen die zich binnen en tussen verschillende afdelingen afspelen (marketing, verkoop, productie, logistiek) zijn gestroomlijnd, om zodoende beter en sneller op de markt te kunnen inspelen. Resultaatgerichtheid (de R in FRIS) zal in 1998 een speerpunt worden. Teams en medewerkers binnen teams zullen steeds meer op resultaten worden aangesproken. Daar zullen in 1998 meetpunten voor ont wikkeld worden. Innovatie (de I) kreeg ook volop aan dacht in 1997. Met name is gestreefd naar meer betrokkenheid bij innovatie van alle partijen, zowel aan de productie/distribu tie- (Supply Team) als aan de marketing/ verkoopkant (Demand Team). Beide teams smeedden in multidisciplinaire workshops plannen om tot meer innovatie te komen, ontwikkelden ideeën en maakten keuzes daarin. In totaal streeft Vrumona nu naar vier innovaties per jaar. De marketing afdeling is in bezetting uitgebreid om daar ruimte voor te scheppen. Verder heeft Vrumona drie 'vernieuwers' benoemd, medewerkers die zich specifiek op vernieu- overlegden medewerkers tijdens de Grote Vrumonadagen van hoog tot laag en van verschillende afdelingen met elkaar, om zodoende meer begrip voor elkaar te kwe ken. Onderwerpen die primair aan bod kwamen op de Vrumonadagen waren de missie, visie, doelstellingen en strategie van het bedrijf. Voor 1998 staat onder meer het verder ontwikkelen van de teams op het program ma. Eind 1998 moet meer duidelijk zijn over de vraag welke teams er komen en hoe deze ingedeeld worden. De stuurgroep die Houd Vrumona FRIS begeleidt, gaat tot die tijd door. In de jaren daarna zullen de teams zich verder ontwikkelen, waarbij de leidinggevenden steeds meer zelf in staat moeten zijn hun teams bij te sturen. Daar toe zal Vrumona steeds meer aandacht gaan besteden aan managementontwikkeling.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1997 | | pagina 14