14 SOCIAAL JAARVERS LAG 1994 In 1994 is ook het voorstel gedaan een database op te zetten voor de Ideeënbus. Alle ideeën die door de plaatselijke ideeën buscommissies zijn afgehandeld, zullen in de database worden opgeslagen. Alle secretarissen van de plaatselijke ideeënbuscom missies zullen een on-line verbinding krijgen. Hierdoor kunnen ingediende ideeën sneller en eenvoudiger met elkaar worden vergeleken. De database zal ideeën bevatten over een periode van vijf jaar. In 1995 zal een proef hiermee plaatsvinden. PERSONEEISONPEBZOEK In het najaar van 1994 is een personeelsonderzoek gehouden onder de medewerkers van Heineken Nederlands Beheer. Doel hiervan was vast te stellen hoe medewerkers het sociaal beleid en het daarmee samenhangende personeelsbeleid ervaren. Zij konden hierover anoniem hun mening geven. Het onderzoek was erop gericht om te onderzoeken in hoeverre het personeel tevreden is met Heineken als werkgever en met het eigen werk, meer dan alleen het salaris. In februari 1995 komen de resulta ten beschikbaar. Deze worden aan de medewerkers bekend gemaakt door middel van een Vers van 't Vat-special. Slechts één keer is eerder een personeelsonderzoek gehouden. Namelijk in 1985. De directie van Heineken Nederlands Beheer heeft met de Centrale Ondernemingsraad, die nauw betrokken was bij de voorbereidingen van de enquête, afgesproken voortaan elke drie jaar een personeelsonderzoek te houden. De directie zal de uitkomsten van het onderzoek mee nemen bij het formuleren van het sociaal beleid. Vanzelf sprekend moeten veranderingen in het beleid aansluiten op de diverse veranderingsprocessen die plaatsvinden bij de Neder landse bedrijfsonderdelen. PERSONEELSINFORMATIESYSTEEM In oktober 1994 is een nieuw personeelsinformatiesysteem operationeel geworden: P/View. P/View is de afkorting van Personnel View. P/View vervangt het jarenlang gebruikte PVI- systeem. Aan de invoering van het nieuwe systeem ging twee jaar onderzoek vooraf. 150 mensen waren betrokken bij de invoering ervan. Alle werkmaatschappijen en servicegroepen die met P/View te maken hadden, konden meebeslissen over het nieuwe systeem. Zo is een systeem gekozen dat zeer gebruikers vriendelijk is en meer informatie kan bevatten dan het PVI-sys- teem. In P/View zullen bijvoorbeeld ook de geschiedenis van iemands arbeidsverleden en zijn opleidingen worden vastgelegd. Dit kan het management interessante informatie bieden. P/View biedt niet alleen meer mogelijkheden, maar is ook minder duur. P/View is ondermeer in gebruik bij alle PZ-diensten, staf diensten en EFI-afdelingen. Dus ook salarisadministraties, Loopbaanontwikkeling en Bedrijfsgezondheidsdienst. Voor de gebruikers bracht de overschakeling op P/View veel extra werk met zich mee, omdat vele gegevens nieuw moesten worden ingevoerd.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1994 | | pagina 16