23 U Operationeel plan De uitkomsten van het klantenonderzoek zijn opgeno men in het Operationeel plan voor 1994. Andere aandachts punten zijn: - Herstructurering van de interne organisatie, zodat klanten er meer inzicht in krijgen en de organisatie daardoor beter aan sluit aan hun behoeften. - Het beter verzamelen, bundelen en coördineren van de kennis en praktijkervaring die HTS opdoet bij buitenlandse brouwerij en. Dit om de kennis onderling gemakkelijker uit te wisselen en daardoor effectiever te benutten. - Het creëren van een betere bereikbaarheid voor klanten. Te denken valt aan een helpdesk-organisatie. - Te gaan werken met een klantenboek. Daarin kunnen vaste afspraken worden vastgelegd over het type service en de aard van de activiteiten die HTS dat jaar gaat leveren. Herstructureringen Production Policy Control en Corporate Production Coordination zijn samengevoegd en ressorteren nu onder Personeelszaken Concernstafdiensten en Export. De Centrale Ondernemingsraad heeft positief gereageerd op een adviesaanvraag om Heineken Technical Services en Corporate Purchasing te integreren in de HTS-organisatie. In december is bij de Ondernemingsraad Zoeterwoude een adviesaanvraag ingediend voor een kleine interne reorganisatie. Voorgesteld is de technische consultants die voorheen bij de afde ling Support werkten, over te brengen naar Project services. Corporate Purchasing In de adviesaanvraag over integratie van Corporate Purchasing in HTS worden enkele onderafdelingen van Corporate Purchasing geherstructureerd. Om effectiever en produktiever te kunnen werken, wor den de afdelingen Packaging materials (verpakkingsmaterialen) en Raw materials (grondstoffen) samengevoegd tot Production materials. Dit sluit beter aan op de organisatiestructuur bij de werkmaatschappijen. In dezelfde adviesaanvraag wordt voorgesteld om Transport en Declaraties over te laten gaan naar Export, in ver band met de grote overeenkomsten met de ETA-afdeling. Voor de medewerkers verandert er in eerste instantie niets. Op ter mijn zal een aantal functies waarschijnlijk overbodig worden door integratie. De betrokken medewerkers zullen dan worden herplaatst bij Export. Door ingrijpende veranderingen is de onderlinge relatie bij Corporate Purchasing de laatste twee jaren onder druk komen te staan. De Raad van Bestuur en de directeur Personeelszaken zijn betrokken geweest bij het wegnemen van onzekerheden voor de toekomst. De doelstelling voor 1994 is een beter werkklimaat te scheppen. Totaal Kwaliteitsbeheer Het management heeft medio 1993 besloten binnen HTS en Corporate Purchasing over te gaan op Totaal Kwaliteits beheer. TKB sluit aan op de concerndoelstellingen. Volgens de TKB-filosofie kunnen deze alleen worden gerealiseerd in een organisatie waar kwaliteitszorg is geïntegreerd. Waar mensen in teamverband werken aan een voortdurende verbetering van hun produkten en diensten. Bij Brand Bierbrouwerij en Mouterij Albert werkt men al enige tijd volgens deze filosofie. Belangrijk facet is dat de medewerkers zelf belangrijke verant woordelijkheid krijgen in dat proces. Het is alsof ze de eigenaar zijn van hun proces. Iedere medewerker vormt een schakel in het geheel. De onderlinge interne relaties veranderen in een soort klant-leverancier verhouding. Als PZ-hoofd van HTS en CP was Ron Sierhuis lang op zoek naar een geschikte kandidaat voor de functie quality manager voor het TKB-project. "Naarmate het profiel duidelijker werd, kreeg ik meer belangstelling en heb mijn eigen naam ook op de lijst gezet. Het probleem was dat er wel geschikte mensen waren, maar dat ze ten minste 50% van hun tijd moesten kunnen wijden aan de nieuwe functie. Ik heb met de medewerkers in mijn afdeling overlegd of zij bereid waren meer taken gedelegeerd te krijgen. Dat wilden ze wel. Ook bij hen was er behoefte aan nieuwe uitdagingen, al betekent het dat er veel harder moet worden gewerkt. Ik besef dat het een behoorlijke klus is en dat ik dat niet moet onderschatten. Maar we kunnen nu niet meer terug. Dat willen we ook niet. We gelo ven heilig in TKB en zullen de systematiek en filosofie altijd blijven hanteren.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1993 | | pagina 25