SOCIAAL JAARVERSLAG 1993 -2/ Herstructureringen De afdelingen Corporate Production Coordination en Production Policy Control zijn samengevoegd. Dit is het gevolg van het besluit van de Raad van Bestuur af te zien van een hiërarchische Europese produktie-organisatie. De Centrale Ondernemingsraad ging akkoord. De COR adviseerde begin 1994 ook positief over de inte gratie van Corporate Purchasing in Heineken Technical Services. Bij ETA vond medio 1993 een herstructurering plaats van de afdeling planning en logistiek. Bestandsbeheer en vrachtnota- controle zijn daarbij opgegaan in de sub-afdelingen systeembe heer en bedrijfsbureau van ETA. Als voortvloeisel uit het Mensen Maken Heineken-proces is gekeken of één unit kon worden gemaakt van de distributiefuncties bij ETA en bij Heineken Nederland. Besloten is dat ETA zelf de distributie blijft verzorgen voor export. De samenwerking tussen beide afdelin gen zal zoveel mogelijk worden verhoogd. Er is een adviesaanvraag ingediend om de afdeling Trans port en Declaraties, nu ressorterend onder Corporate Purchasing, onder te brengen bij Export. Binnen Financial Accounting, dat onder andere zorgt voor de concernadministratie en jaarverslagen, heeft een her schikking plaatsgevonden van enkele administratieve taken en verantwoordelijkheden. Een aantal administratieve taken is overgegaan naar Heineken Technical Services. Van twee mede werkers kwam daardoor de functie te vervallen. Voor hen is gezocht naar herplaatsing. Arbeidsomstandigheden Volgens de nieuwe Arbo-wet is het nu ook voor kantoren verplicht een Arbojaarplan en -jaarverslag te maken. In april 1993 gaf het hoofdkantoor voor het eerst een jaarverslag (over 1992) en een jaarplan (over 1993) uit. Hierin was tevens een aantal verplichte onderwerpen opgenomen, zoals het Besluit Beeldschermwerk en risico-inventarisatie. In 1993 zijn alle werkplekken door deskundigen onderzocht. Ook is een betere opzet gemaakt voor de ontruimingsplannen. Aan het kantoor pand van de voormalige Heineken brouwerij in Rotterdam, waarin een aantal exportafdelingen is gehuisvest, zijn aanpassin gen gedaan op het gebied van arbeidsomstandigheden. Opleidingen Als gevolg van de decentralisatie van opleidingsactivitei ten, is binnen Concern-PZ een opleidingscoördinator benoemd. Na de ingebruikname van een nieuwe digitale telefooncentrale kregen alle medewerk(st)ers instructies over de gebruiksmoge lijkheden van hun nieuwe telefoontoestel. Er zijn veel PC-cursussen geweest voor het pakket WP 5.1. W erkervaringsp laatsen In de CAO was afgesproken te kijken naar de mogelijkhe den voor vijf werkervaringsplaatsen bij de concernstafdiensten en export. In het najaar is geïnventariseerd welke mogelijkheden er zijn. Vanwege de doorgaans kleine afdelingen en de specialisatie ervan blijkt het niet eenvoudig werkervaringsplaatsen te vinden. Iemand die over veranderen mee kan praten is Marijke de Geus. Marijke werkte ruim acht jaar op de administratie bij de Export Transport Afdeling in Rotterdam. Daar hield ze zich voornamelijk bezig met invoeren van vrachtnota's. Alles handmatig. Tót de werkzaamheden in 1993 geautomatiseerd werden en daardoor haar functie overbodig werd. "Toex'allig kreeg ik de mogelijkheid op een andere functie binnen ETA te solliciteren. Namelijk bij nabewerking orderbehandeling van export. Ik vind het jammer dat mijn oude baan opgeheven werd. Aan de andere kant vind ik het wel leuk dat ik nu aan het begin van de orderbehandeling werk. Ik kan zien wat er allemaal met orders samenhangt. Ik sta wel open voor nieuwe dingett en uil graag nieuwe dingen leren. Want ik ben best nieuwsgierig. Dus was dit een mooie gelegenheid.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1993 | | pagina 23