"7 SOCIAAL J A A R V E R S L A betrokkenen en de VGWM-commissie. Een aantal aanbevelin gen is uitgevoerd. Van een aantal andere moet worden bekeken of ze haalbaar zijn. Evenals bij Heineken Nederland wordt een inventarisatie gemaakt van de werkplekken waar dagelijks twee uur met een beeldscherm wordt gewerkt. Nieuwe werkplekken worden direct aangepast aan de voorschriften in het Besluit Beeldschermwerk. Aanpassingen aan andere werkplekken zullen in fases worden ingevoerd. Tijdregistratie Om zowel het produkt als bedrijfs- en persoonseigendom men bij Vrumona beter te beveiligen, is sinds september toegang tot het Bunnikse kantoor en bedrijfsterrein alleen nog mogelijk met een Heinekenpasje. Op twee afdelingen vindt een proef plaats met een tijdregistratiesysteem. Dit gebeurt bij een afdeling die in ploegendienst werkt en bij een kantoorafdeling die in dag dienst werkt. Bekeken wordt in hoeverre dit registratiesysteem het huidige prikkaartensysteem zou kunnen vervangen. Opleidingen Vooral voor de medewerkers van de Technische Diensten was 1993 hèt jaar van de opleidingen. Dit is een gevolg van het veranderingsproces binnen de TD. Alle storingsmonteurs volg den een cursus Onderhoud energievoorziening. De cursus was intern en is verzorgd door de vereniging Krachtwerktuigen en een aantal leveranciers en installatiebedrijven. Enige storings monteurs volgden de cursus Voldoende Onderricht persoon. Zij mogen nu een aantal eenvoudige elektrotechnische werkzaam heden uitvoeren. De monteurs van de mechanische werkplaats volgden eerst de cursus Onderhoudstechnieken en specialiseer den zich daarna op een bepaalde machine. In samenwerking met de leveranciers van de diverse verpakkingsmachines zullen deze monteurs hun specialisatie steeds verder uitbouwen.Een externe docent gaf binnen de afdeling Verpakken de Basiscursus Fris dranken, module machinetechniek. Daarnaast volgde een aantal nieuwe medewerkers bij Verpakken en Intern Transport een introductieprogramma en aansluitend daaraan een functiege richte opleiding. Ongeveer de helft van alle heftruckchauffeurs, hun groepsleiders en tien siroopmakers volgden een training Veilig werken met de heftruck. In 1994 zullen de overige heftruck chauffeurs deze cursus volgen. Een aantal ervaren heftruck chauffeurs behaalde alsnog het diploma Heftruckrijden bij EVO. Enkele vertegenwoordigers volgden een Basis verkooptraining, die speciaal was gericht op de problemen waarmee jonge horeca- vertegenwoordigers te maken kunnen krijgen. Verbouwingen In juli is een geheel vernieuwde was- en kleedruimte in gebruik genomen. Hierin is ruimte gereserveerd om in de toe komst was- en kleedgelegenheid aan te leggen voor vrouwelijke produktiemedewerkers. Bij de aanschaf van de nieuwe kleding kasten is veel aandacht besteed aan inbraakbeveiliging. Gelijk tijdig met de opening van deze ruimte vond de ingebruikname plaats van een vernieuwde gebedsruimte voor de Marokkaanse medewerkers. Bij het Bedrijfsrestaurant/Kwaliteitsdienst is de tweede fase van de verbouwing eind november afgerond. Dit betrof onder meer een nieuwe opslagruimte, nieuwe toiletgroep, aparte overleg- ruimten voor de Bedrijfsledengroep en de Ondernemingsraad. Het opleidingslokaal is verplaatst naar deze afdeling en aanmer kelijk vergroot. In december is gestart met het herinrichten van de kan toorruimte van de Medische dienst, en het vernieuwen van de naastgelegen toiletgroep.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1993 | | pagina 21