AL JAARVERSLAG 1993 ben. Dit was per 1 januari 1994 inderdaad het geval. Nieuw is instelling van de GOR, de Groeps ondernemingsraad van Heineken Nederland. Daarin hebben dertien leden zitting, die afkomstig zijn uit de drie Ondernemingsraden van Heineken Nederland en één van de OR De Ridder. Deze leden hoeven niet dezelfde leden te zijn, die afgevaardigd zijn in de Centrale Ondernemingsraad. Nieuw in 1993 was ook de wijziging van de bestaande VGW- commissies in VGWM-commissies. Behalve met veiligheid, gezondheid en welzijn houden deze commissies zich nu ook bezig met milieu. Zij hebben regelmatig contact met de bestuur ders en de afgevaardigden van de Arbo-stuurgroep. Andere punten waaraan de COR aandacht heeft besteed: - Een adviesaanvraag voor het samengaan van twee afdelingen Production Policy Control met Corporate Production Coordination. Zij had geen bezwaar. - De voorgestelde decentralisatie van de salarisadministratie van Heineken Nederlands Beheer B.V. De COR ging akkoord. - Een adviesaanvraag over de reorganisatie vajr de Reclame Service Dienst in Amsterdam - De afgifte van de Milieuverklaring door Heineken Nederlands Beheer B.V. Ondernemingsraad Amsterdam/Rotterdam Deze Ondernemingsraad is bezig geweest met beter werk overleg, nadat was geconstateerd dat op sommige afdelingen geen werkoverleg bestond. De OR heeft geprobeerd werkoverleg beter op de rails te krijgen. Er vond een proef plaats met invoe ring van werkoverleg bij drie afdelingen. Halverwege het jaar is overlegvoorzitter B. Sarphati opge volgd door H.P.P.M. Hofhuis. Ondernemingsraad Horecagebieden B.D.J. van Rompu volgde G. Stolk op als overlegvoorzitter. De OR behandelde veel adviesaanvragen die betrekking hadden op overname van agenten en drankenhandels. In verband met het grote aantal adviesaanvragen is in overleg met de bestuurder een overkoepelende paraplu-adviesaanvraag gemaakt. De OR kan per geval de aanvraag toetsen aan de paraplu-aan vraag. De OR liet bij twee drankenhandels door een extern bureau een onderzoek doen naar de mogelijke relatie tussen ziekteverzuim en werkdruk. Tevens werd gekeken of de dran kenhandels voldoen aan de Arbo-wetgeving. Ondernemingsraad Den Bosch De reorganisatie binnen EFI was het belangrijkste dat bin nen Den Bosch speelde. Er is gezocht naar oplossingen om de medewerkers, van wie de werkzaamheden zijn vervallen, te her plaatsen. Vanzelfsprekend was er voortdurend aandacht voor het Mensen Maken Heineken-proces. Ook was er veel aandacht voor het houden van goed werkoverleg, en voor het ziektever zuimpreventieproject. Ondernemingsraad Zoeterwoude De OR Zoeterwoude hield zich onder meer bezig met: Het kelderplan van de afdeling Brouwen; aanpassing van het busvervoer tussen Rotterdam en Zoeterwoude; investeringen ten behoeve van Verpakken en Magazijnen en Intern Transport; ziekteverzuimbeleid; werkplekonderzoeksrapport Verpakken en MIT; werkdruk Verpakken; adviesaanvraag organisatiewijziging Support en Production Services; contractanten; opslagfaciliteiten PUM; overwerk; benzinepompen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1993 | | pagina 12