SOCIAAL JAARVER SLAG 1992 Zo'n dertigduizend gasten werden in 1992 in Den Bosch ontvangen in ontvangstruimte de Cambrinuskelder. Minstens de helft van hen waren horeca-relaties met hun gasten. Aan de Heineken-relaties wordt vanzelfsprekend een glas Hein eken bier geserveerd; aan de Amstel- relaties een glas Amstel. Er was echter geen aparte Amstel-locatie waar de gasten konden worden ontvangen. Dat gaat in de toekomst veranderen. "In verband met het toenemend aantal bezoekers en de grote aan tallen jubileum- en afscheidsrecepties had onze ontvangstafdeling gebrek aan ruimte. Uitbreiding was hard nodig. In het kader van het merkenbeleid hebben we in 1992 in over leg met Marketing en het Bouwbureau beslo ten een Amstel Taveerne in te richten ver telt chef Ontvangsten Cees Voermans. "De keuze is gevallen op een Technische dienst Ook in 1992 heeft de automatisering van produktie- installaties voor veel werk gezorgd. Veel aandacht werd daarbij besteed aan het inrichten van controlekamers binnen de Brouwafdeling en de Energiedienst. In de (nabije) toekomst zal het grootste deel van de installaties in beide afdelingen namelijk vanuit een beperkt aantal controlekamers worden bewaakt. Met dat doel voor ogen was en is het streven moderne computersys temen en -technieken zodanig toe te passen, dat de betrokken produktiemedewerkers op een efficiënte wijze hun taken kun nen uitvoeren en gegevens kunnen uitwisselen met aangrenzen de afdelingen. Om dat te realiseren hadden automatiseerders en produktieme dewerkers veelvuldig overleg over de opzet van beeldschermbe- dieningsstations. Tevens is veel tijd besteed aan het opzetten van trainingen voor produktiemedewerkers in het gebruik van die stations. Duidelijk is geworden dat ook na de ingebruikname van de nieuwe systemen nog veel tijd moet worden besteed aan het optimaliseren daarvan. Vanzelfsprekend in overleg met elkaar. In de storingsgroep van de afdeling Technische Dienst Brouwen en Energie verloopt de opleiding tot multidisciplinaire service monteur tot nu toe voorspoedig dankzij de grote inspanning van de betrokkenen. De monteurs met een elektrische achtergrond hebben de cursus mechanische vaardigheden met succes afge rond. Zij zullen in de loop van 1993 worden benoemd in de nieuwe functie van servicemonteur. De monteurs met een mechanische achtergrond hebben alleen het eerste examen met succes afgelegd. Zij studeren nog verder. In de afdeling Technische Dienst Verpakken en Opslag is, in het kader van de reorganisatie (het groene boek), de storingsgroep gaan werken in rayons. Elk van de vier rayons heeft zijn eigen storingsdienstmonteurs. De produktie meldt de storingen nu rechtstreeks aan de mon teurs. Deze nieuwe manier van (samen)werken zal leiden tot onder andere een grotere betrokkenheid van de Technische Dienst bij produktie. Magazijnen en Intern Transport De bouw van een exportloods is inmiddels in volle gang. Deze en andere efficiency-verhogende maatregelen dragen eraan bij om flexibeler te kunnen gaan werken. Ter overbrugging van deze periode heeft MIT een aantal tijdelijke krachten in dienst gehad. Brouwen Het afgelopen jaar heeft in het teken gestaan van de auto matiseringsprojecten. Zo is de automatisering van Brouwhuis I begonnen. Het doel is de verschillende besturingen te verbete ren. Tevens zijn een jongbier- en een wortmatrix geplaatst die diverse leidingen met elkaar verbinden. Brouwen heeft ook te maken gehad met de overkapping van de gistkuipen. Werkoverleg Gedurende de periode maart tot en met september 1992 heeft een studente Personeelswetenschappen aan de Katholieke Universiteit Brabant, een onderzoek gedaan naar de kwaliteit van het werkoverleg binnen de brouwerij 's-Hertogenbosch. Aan dit onderzoek namen 180 medewerkers deel. De resultaten van het onderzoek geven aan dat de deelnemers aan het werk-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 20