I SOCIAAL JAARVERSLAG 1992 OVERLEGSTRUCTUREN geneeskundigde begeleiding waaronder vac cinaties) voor medewerkers die worden uitgezonden naar het buitenland. Als de expa triates op een verre bestemming problemen hebben met hun gezondheid, kunnen zij eveneens een beroep doen op de BGD. "Wij hebben contact met artsen in het buitenland", vertelt Fleur. "Kortom, wij hebben voor iedereen een luisterend oor. Voor een telefoniste is klantgerichtheid onontbeerlijk. "Het gros van de mensen die bellen, is klant of een potentiële klant. Wij zijn de stem van het bedrijf. Niet het visitekaartje, want dan lijkt het alsof het alleen om uiterlijk gaat. Het belangrijkste is dat je altijd vriendelijk en geduldig bent", zegt telefoniste Marga van Munster. "Met de nadruk op altijd. Een telefoniste moet natuur- In 1992 gaven we in het kader van het "alcohol en werk "-beleid voorlichting over dit onderwerp aan enkele afdelingen. We kun nen vaststellen dat waarschijnlijk mede door het nu al jaren lopende "alcohol en werk "-beleid minder vaak alcoholproble men bij medewerkers worden geconstateerd dan voorheen. De problematiek blijft echter belangrijk genoeg om deze aandacht te blijven geven. Centrale Ondernemingsraad Een van de belangrijkste gebeurtenissen in 1992 bij de Centrale Ondernemingsraad was ongetwijfeld de wisseling van het voorzitterschap van de overlegvergaderingen. Tot en met 1991 was de directievoorzitter van Heineken Nederlands Beheer B.V., die ook lid was van de Raad van Bestuur van Heineken N.V., voorzitter van de Overlegvergaderingen. Omdat er door de reorganisatie geen lid van de Raad van Bestuur meer in de directie van Heineken Nederlands Beheer B.V. zitting heeft, is het voorzitterschap van de COR-overlegvergaderingen overge dragen aan de directeur Personeelszaken van Heineken Nederlands Beheer B.V., de heer F.A. Versteeg. De eerste verga dering onder zijn leiding vond plaats op 24 maart 1992. Mocht het eerste jaar (1991) van de COR nog enigszins aftas tend zijn geweest, dan is in het tweede jaar gebleken dat de COR voor zijn taak staat. De voortvarendheid en de kennis die aan de dag werden gelegd bij de behandeling van de diverse aan de orde gestelde onderwerpen, doen het beste voor de toekomst hopen. De diverse adviesaanvragen over reorganisaties zijn met ijver behandeld en regelmatig werden er aanbevelingen gedaan en correcties aangebracht, die door de bestuurder zijn overgenomen. Enkele onderwerpen, die veel aandacht kregen, waren: -Het project 'Mensen Maken Heineken' (Championproject) -Evaluatie reorganisaties Heineken Technical Services en Corporate Services -Lease-autoregeling -Adviesaanvraag reorganisatie Regionale Coördinaties -Adviesaanvraag reorganisatie Reclame Service Dienst. De Ondernemingsraden In 1991 vroegen vooral de reorganisaties veel aandacht van de ondernemingsraden. Ook in 1992 en de jaren daarna vergden en vergen ze nog veel tijd en aandacht van de diverse ondernemingsraden. Daarnaast heeft men zich binnen de Centrale Ondernemingsraad beziggehouden met de vraag in hoeverre men de organisatie binnen de ondernemingsraden moet aanpassen aan de functionele organisatie zoals deze nu bij Heineken Nederland bestaat. Een definitieve beslissing hierover kan in 1993 verwacht worden. Met de verkiezingen in 1994 kan hiermee dan rekening worden gehouden. Een ander onderwerp dat bij de ondernemingsraden volop in de belangstelling staat, is de Arbeidsomstandighedenwet. Met al zijn facetten van veiligheid, gezondheid, welzijn en milieu. En met de daaraan verbonden wettelijke verplichtingen zoals jaar verslagen en jaarplannen, die met ingang van dit jaar voor alle afdelingen in de onderneming gelden. Vooral op dit terrein volg den diverse leden cursussen. Ondernemingsraad Amsterdam/Rotterdam Het belangrijkste onderwerp binnen deze OR was onge twijfeld de reorganisatie Regionale Coördinaties. Deze bracht veel tijd, werk en frustratie met zich mee. Uiteindelijk is deze toch met goed gevolg afgesloten.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 12