Heineken Nederlands Beheer B. V. De loopbaanplannen voor de medewerkers die in 1992 of 1993 voor een mutatie in aanmerking komen, werden besproken in de desbetreffende Advies- en Beslissingscommissie. Deze loop baanplannen vormen in 1992 en 1993 de basis voor het benoe mingsbeleid. Om de selectie van management- trainees te verbeteren, werden in samenwerking met het manage ment en een extern bureau de selectiecriteria opnieuw geformu leerd. De selecteurs werden getraind in het eenduidig intervie wen van de kandidaten. Dit gebeurt op basis van het zoge naamd criteriumgericht intervie wen. Meer en meer wordt deze techniek ook toegepast bij het selecteren van kandidaten voor reguliere funkties in de organisatie. Functieclassifica tie In de eerste helft van 1991 is als gevolg van de aangekondigde reorganisaties een minder groot beroep op de afdeling Functie classificatie gedaan dan voorgaan de jaren. Als gevolg van de reorganisatie van Heineken Nederland en de Concern Stafdiensten is de afde ling Functieclassificatie in het laat ste kwartaal van 1991 gestart met het beschrijven van de daardoor veranderde functies. Ook is op verzoek van Brand een start gemaakt met het beschrijven van functies bij Brand's Bierbrou werij. Doel hiervan is om voor eind 1992 volledig inzicht te hebben in de onderlinge rangorde van alle func ties binnen de Brand-organisatie. Het beleid van de afdeling functie classificatie is er hierbij op gericht organisatie-onderdelen als geheel te beschrijven. Op die wijze kun nen de te onderscheiden functies, taken en verantwoordelijkheden goed in beeld gebracht worden. Naast de bovengenoemde projec ten heeft het reguliere onderhoud van het functiebeschrijvings bestand en bijbehorende functie waarderingen plaatsgevonden. Bedrijfsgezondheidsdienst Bijna 75 van alle ziekte- en ongevalsmeldingen zijn in 1991 in het Medisch Registratie- en Inquirysysteem (MRI) naar oor zaak gecodeerd. Een hoger per centage kan nauwelijks bereikt worden. Hierbij een overzicht van een aantal belangrijke verzuimoor- zaakgroepen. De overige ruim 30 is toe te schrijven aan ander verzuim en niet gecodeerd naar oorzaak. Ziekten van het bewegingsappa raat (o.a. rug en gewrichten) zijn verantwoordelijk voor een zeer belangrijk deel van het totale verzuim: 30 Registratie van dergelijke gegevens is belangrijk om signaleringen of aanwijzingen te onderbouwen en aansluitend te beoordelen of maatregelen ter voorkoming van ziekten of onge vallen effect hebben. De arbo-surveys van afdelingen, waar de vestiging Den Bosch reeds veel langer ervaring mee heeft, zullen worden uitgebreid met de verzuimgegevensanalyse per afdeling. Daarnaast streeft de BGD er naar de gegevens van het Periodiek Bedrijfsgeneeskundig Onderzoek, PBGO (het vroegere COPIH- onderzoek) bij het afde- lingssurvey te betrekken. Dat zal ook gebeuren met audiometrische onderzoeken. Een dergelijk bedrijfsgeneeskundig afdelings- arbosurvey is in het najaar van 1991 als pilot-project van start gegaan bij de afdeling Magazijn en Intern Transport van Produktie te Zoeterwoude. Het rapport daar over zal in het voorjaar van 1992 klaar zijn. In de conclusies en aan bevelingen zal met name worden geprobeerd die gewenste maat regelen in het werk of de arbeids omstandigheden te benoemen die ziekten of ongevallen (mede) zou den kunnen voorkomen. Deze wijzigingen in de bedrijfs geneeskundige aanpak zullen het noodzakelijk maken het PBGO af- delingsgewijze uit te gaan voeren (uiteraard wel op basis van vrijwil ligheid Bij het audiometrische onderzoek in de produktieafdelin- gen was men deze afdelingsge- wijze onderzoekplanning reeds langer gewend. In het streven bedrijfsgeneeskundige taken per groep of afdeling uit te voeren, zal de BGD haar zuiver-bedrijfs- geneeskundige takenpakket meer inhoud moeten geven. Een en ander betekent dat in 1992 en late re jaren een grote inspanning gele verd zal moeten worden om deze aanpassingen te realiseren. Aantal ziek meldingen Gemiddelde duur in dagen Percentage 1991 1991 1990 1991 1990 Ziekten van het bewegingsapparaat 1358 24 25 38,1 34,3 Ziekten van de luchtwegen 2681 5,2 4,4 16,2 12,8 Ziekten van het zenuwstelsel/psychisch 415 24,2 42 11,7 11,7 Maag- en darm ziekten 886 7,5 11,4 6,5 10,2 Hart-, vaat- en bloedziekten 88 66,6 50 6,8 5,4 Ongevallen werk/thuis/sport 426 12,6 7,4

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 9