Heineken Nederlands Beheer B. V. Produktie-technische Opleidingen - Voor honderden medewerkers van Produktie en HTB werden individuele opleidingen ver zorgd. Opvallend is dat dit jaar meer werd deelgenomen aan in ternationale vaktechnische op leidingen (Duitsland, Engeland, Verenigde Staten). - Veel deelnemers hebben aan de bekende cursussen als A1A3, B6, Brouwen voor niet-Brouwers en Project Management deelge nomen. - Vrijwel alle medewerkers van de Horeca Tap Service en de Horeca Technische Dienst volg den de cursus 'Rondje Brouwerij'. De deelnemers groep is uitgebreid naar mede werkers van Drankenhandels, Telefonische Verkoop en Secretariaat. - De CBK-scholingscommissie en het LSBL-instituut werden ondersteund in het opzetten van bier-(branche)gerichte opleidin gen voor operators. Er zijn daadwerkelijke bijdragen in het programma van Heineken- medewerkers, zodat dit jaar voor de eerste maal de Voortgezette Opleiding Bier in Nederland van start kon gaan. De uitvoering vindt plaats via het leerlingstelstel. - Met leden van de C.O.R. werd een cursus Vogelvlucht uit gevoerd. - Gecoördineerd door CTV wordt door opleidingsfunctionarissen uit Produktie en het Nederlands Verpakkingscentrum een nieu we voortgezette vaktechnische opleiding voor groepsleiders Verpakken opgezet: Besturen van verpakkingsprocessen. - De milieu-instructie die onder deel is geworden van alle vaktechnische opleidingen voorziet in een behoefte. Management en sociale vaardigheden In de jaren '80 werd onder meer door opleiding veel aandacht be steed aan de ontwikkeling van jonge managers. Voorbeelden hiervan zijn: TOEL, Basis Manage ment Leergang en de Heineken Management Workshop. Dit afgelopen jaar werd ook veel zorg besteed aan het ontwikkelen en uitvoeren van managementpro gramma's voor ervaren managers. Daarbij ging het om de volgende trainingen: Managementvaardig heden voor groepsleiders, Voort gezette Management Leergang en de Senior Management Workshop. Hieronder volgt een opsomming van de uitgevoerde management programma's: - De TOEL-cursus, bestemd voor groepsleiders met enkele jaren ervaring, heeft tweemaal plaats gevonden. In deze cursus krijgt de groepsleider meer inzicht in zijn rol als leidinggevende en krijgt hij middelen aangereikt om zijn functie effectief uit te voe ren. - De training Managementvaar digheden voor Groepsleiders heeft zesmaal plaatsgevonden. Het bijzondere van de cursus is dat deze plaatsvindt in de natuur. - De Basis Management Leer gang heeft éénmaal plaats gevonden. Deze leergang is bestemd voor jonge leiding gevenden van HBO- of acade misch niveau en richt zich op ontwikkelen van vaardigheden en opdoen van kennis. De Voortgezette Management Leergang heeft driemaal plaats gevonden; éénmaal voor HTS- medewerkers, éénmaal voor medewerkers van andere werk maatschappijen en éénmaal voor expatriates. De VML is bestemd voor ervaren managers die vroeger niet de kans hebben gehad een management oplei ding te volgen. Thema's in deze leergang zijn: de rol van de manager bij het implementeren van veranderingen, sociale vaardigheden en persoonlijke effectiviteit. Voor de chefs van de deelnemers is een zoge naamde 'coachdag' georgani seerd. - De Heineken Management Workshop, bedoeld voor mede werkers met ongeveer 5 jaar managementervaring, is op nieuw gegeven. - De Senior Management Work shop heeft alleen voor Heinekenmedewerkers plaats gevonden. Doelgroep zijn senior managers van hoog niveau. Deze workshop heeft tot doel de senior manager inzicht te geven in de toegevoegde waarde van zijn senioriteit en hem te stimu leren die zo goed mogelijk te be nutten in veranderingsproces sen. - Voor de meer ervaren managers werd tezamen met andere Nederlandse ondernemingen weer deelgenomen aan het BOSNO-trainingsproject. Dit heeft voor het Heineken team geresulteerd in het rapport 'Werk zoals werk bedoeld is'.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 7