Arbeidsomstandigheden Beleid Uitgangspunt van het beleid ten aanzien van de arbeidsomstandig heden is de intentieverklaring van Heineken Nederland Beheer BV van 1990. Uitvoering In het afgelopen jaar deed zich helaas een tragisch ongeval voor. Tijdens montagewerkzaamheden in het brouwhuis van Zoeterwoude maakte een werknemer van een buitenfirma een val van ongeveer zes meter met dodelijke afloop. Ook dit keer laten de gerapporteer de ongevalcijfers verschillende trends zien. Positief is de constate ring dat de ongevalcijfers van zowel Zoeterwoude als Bunnik weer een daling vertonen. Deze ongevalcijfers zijn voor Den Bosch juist toegenomen. Daarbij moet opgemerkt worden dat het over het algemeen kleine ongevallen met een relatief korte verzuimduur betreffen. Naast voordurende aanscherpin gen van maatregelen om zoveel mogelijk onveilige handelingen te voorkomen, wordt ook in breder verband intensief gezocht naar baanzeepsmeringen welke de vloeren in de verpakkingsafdelin gen minder glad maken. Veel aandacht is weer besteed aan het instrueren en verlenen van veiligwerkvergunningen aan bui tenfirma's. Bij in gebreke blijven zijn in een aantal gevallen de werkzaamheden ter plekke gestopt. In het afgelopen jaar is zowel in de vestiging Zoeterwoude als bij Vrumona te Bunnik een Arbo-audit gehouden. Het betrof hier in beide gevallen een proef van de Arbeidsinspectie van de desbe treffende regio. Over het algemeen kan gesteld worden dat de proef van beide kanten als bijzonder positief werd beoordeeld. Veel verbeteringen wat betreft vei ligheid, gezondheid en welzijn wer den uitgevoerd. Over het alge meen betrof het relatief kleinere projecten. De grotere projecten werden zoals gewoonlijk tijdens nieuwe investeringen meegeno men. In deze investeringen worden eveneens de milieuaspecten verwerkt. Enige belangrijke ver beteringen welke het afgelopen jaar gerealiseerd werden: - Verbeterde verlichting bottelarij gebouw 2, Zoeterwoude - Automatische etikettenafvoer van spoelmachines colonnes 1 en 2, Zoeterwoude - Automatische schuimreiniging op alle colonnes, Zoeterwoude - Verbeterde ventilatie en ver lichting brouwhuis, Zoeterwoude - Nieuw gecombineerd voet/fiets pad voor een veiliger toegang tot het Heineken terrein, Zoeterwoude - Volledige vernieuwde meld kamer voor bewaking en beveili ging in het poortgebouw, Zoeterwoude - Het programma van geïntensi veerde luchtverversing en ver minderde C02-lekkage van instrumenten en veiligheden in gist- en lagerkelder heeft geresulteerd dat de nieuwe max. C02 norm van 0.5 volume procent wordt gehaald, Den Bosch - Een aantal van de open gistkui- pen zijn overkapt. Hierdoor kan geheel mechanisch gereinigd worden wat een aanzienlijke verbetering betekent voor de werkomstandigheden, Den Bosch - De bedrijfsbrandweer van Vrumona werd uitgerust met een tankautospuit, Bunnik - Een studie naar de introductie van retourverpakking in roest vrijstalen containers voor essen ce voor frisdranken bij Vrumona is succesvol afgerond, Bunnik - Een eerste aanzet tot een Arbojaarplan (1992) is gegeven, Horeca - De rolcontainerisatie is nu als een veilige belading van rolcon tainers geaccepteerd, Horeca - In alle vestigingen van de Horecagebieden zijn per kwar taal veiligheidsronden geïntro duceerd Opleidingen en instructies Opleidingen en instructies zijn een voortdurend terugkerend geheel. Door de steeds sneller gaande ontwikkelingen op het gebied van techniek en technologie worden de functiegerichte opleidingen steeds belangrijker. Naast de introductie programma's voor nieuwe mede werkers, contractanten en uitzend krachten wordt er ook voortdurend aandacht besteed aan herhalings cursussen. 26

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 28