Vrumona B. V. de produktie-afdeling door het Nederlands Instituut voor Arbeidsomstandigheden beschre ven. De methode die daarbij gebruikt werd is de zogeheten WEBA-methode. Doel van deze proef is te onderzoeken of de WEBA-methode een bruikbaar instrument is om functies te beoor delen op de kwaliteit van het werk. Het merendeel van de plannen uit het ARBO-jaarplan 1991 is inmid dels gerealiseerd. Werkervaringsplaatsen Met het Arbeidsbureau Zeist zijn afspraken gemaakt om te trachtten een tiental werkervaringsplaatsen bij Vrumona te realiseren. De bedoeling van deze ervaringsplaat sen is dat langdurig werklozen gedurende de periode van één jaar bij Vrumona werkzaam zullen zijn en op deze manier de gelegenheid krijgen praktijkervaring op te doen. Tevens zullen zij een (basis)opleiding volgen die binnen deze periode kan worden afge rond. In totaal zijn 4 plaatsen bij de afdeling Intern Transport gereser veerd en 6 binnen de Bottelarij. Op dit moment is het Gewestelijk Arbeidsbureau bezig met de selec tie van kandidaten. Ziekteverzuim Ten opzichte van vorig jaar is het ziekteverzuim in 1991 bij Vrumona licht gestegen. Een duidelijk aan wijsbare reden is hiervoor niet gevonden. Wel wordt momenteel onderzocht in hoeverre de periode van overwerk invloed heeft gehad op de stijging van het ziektever zuim. Ondernemingsraad In april 1991 vonden de Ondernemingsraad verkiezingen plaats. Na deze verkiezingen keer den 6 leden terug in de Raad en werden 5 nieuwe leden geïnstal leerd. Het overleg met de leden van de Ondernemingsraad werd in goede harmonie gevoerd. In 1991 vonden 9 Ondernemings raadvergaderingen plaats en 7 Overlegvergaderingen. In deze vergaderingen werden aan de raad 24 adviesaanvragen voorgelegd. 22 aanvragen hadden betrekking op investeringen en 2 aanvragen hadden betrekking op organisatie-wijzigingen. Daarnaast werden 2 instemmingsaanvragen aan de Raad voorgelegd. In alle gevallen werd door de Raad een positief advies uitgebracht. PUM In 1990 is, als gevolg van ruimte gebrek in het PUM, een proef gestart met het op bestelling kopen van minder courante produkten uit het totale drankenassortiment. Deze proef is in 1991 succesvol afgesloten en inmiddels is besloten definitief op deze werkwijze over te gaan. Arbeidsverkortingen Als gevolg van de periode van ver plicht overwerk is de periode waar in normaliter ATV wordt verroos- terd, met 1 maand ingekort. Daardoor werden aan medewer kers in ploegendienst een aantal vrij te verroosteren dagen toege kend. De overige dagen werden buiten het seizoen verroosterd in de nachtdienst op zondag en de late dienst op vrijdag. Voor de overige medewerk(st)ers werd de ATV zo flexibel mogelijk vastgelegd en verroosterd. Herstructurering In overleg met de Ondernemings raad is de herstructureringsperiode per 31 december 1991 volgens plan formeel afgsloten. Mede als gevolg van de herstructurerings maatregelen kan inmiddels van een structureel rendementsherstel van Vrumona gesproken worden. Terugkijkend op de afgelopen jaren kan gesteld worden dat de genomen maatregelen er in ieder geval mede toe hebben geleid dat Vrumona de toekomst weer met vertrouwen tegemoet kan zien. Tevens zijn de negatieve effecten voor betrokkenen tot een minimum beperkt gebleven en zijn gedwon gen ontslagen niet nodig geweest. Een woord van waardering voor de constructieve en loyale opstelling van allen die bij dit proces betrok ken zijn geweest, is hier zeker op zijn plaats. Beoordelingen Volgens plan zijn eind 1991 de beoordelingsformulieren voor het gehele CAO personeel uitgezet. De evaluatie hiervan zal begin 1992 plaatsvinden. De indruk bestaat dat een groeiend aantal medewerkers geen gebruik maakt van deze 2-jaarlijkse beoordeling die op basis van vrijwilligheid plaats vindt. Niet aktieven In maart werden 3 bijeenkomsten georganiseerd voor niet-aktieven en hun partner. De bedoeling van deze dagen was om de niet-aktie ven weer eens hernieuwd kennis te laten maken met Vrumona. De deelname overtrof de verwachtin gen en deze dagen zijn dan ook een groot succes gebleken. 22

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 24