Concernstafdiensten Export Met de werknemersorganisaties werd met het oog op de personele gevolgen een Sociaal Plan Re organisatie Concern-Stafdiensten en HTS overeengekomen. Dit Sociaal Plan is op 1 november 1991 van kracht geworden en heeft een looptijd van 2 jaar. Krachtens dit Sociaal Plan werd in overleg met de Ondernemingsraad Amsterdam/ Rotterdam voor de vestiging Amsterdam een Begeleidingskommissie ingesteld. Als gevolg van de reorganisatie werden bij de Concern Stafdiensten (excl. HTS) 14 mede werkers boventallig. Aan het eind van het verslagjaar kon reeds met de meeste van deze medewerkers in het kader van het Sociaal Plan tot een bevredigende regeling wor den gekomen. Teneinde de met de reorganisatie samenhangende cultuurverande ring binnen de onderneming te bewerkstelligen en te begeleiden, werden en worden in gezamenlijk heid met de werkmaatschappijen trainingen en conferenties georga niseerd. Een belangrijk voorbeeld hiervan is de "New Heineken Spirit Workshop", die in het najaar van 1991 van start is gegaan. Overleg met OR-AMRO Het jaar 1991 was in veel opzich ten een zeer bewogen jaar. Wat de OR-AMRO het meest heeft bezig gehouden, waren de adviesaan vragen inzake de reorganisatie van de Concern-stafdiensten. Met grote zorgvuldigheid en inzet heeft de Raad zich hierbij van zijn taak en zorgvuldigheid gekweten. De samenwerking met de Raad ver liep, mede door de zorgvuldige voorbereiding en constructieve opstelling, bijzonder goed. Tenslotte zij vermeld dat de OR- AMRO een eerste prijs heeft ont vangen, uitgeloofd door het Blad Medezeggenschap voor het eerste ingezonden en ontvangen jaarver slag 1990. Scholing en vorming Opleiden is een vrijwel continue proces. In het verslagjaar is wat betreft Concern-stafdiensten en Export in totaal een bedrag van 1.650.000 besteed aan in- en extern gevolgde cursussen/ "Minimaal 70% recycled materiaal". Zo optimaal mogelijk bier blijven verpakken, maar wel op de meest milieuvriende lijke wijze. Met die opdracht heeft Marijke Jansen, inkoopster van kartonnen ver pakkingsmaterialen, zich in 1991 beziggehouden. Dit heeft onder meer gestalte gekregen in golfkartonnen omdozen. Deze dozen worden geproduceerd met een van gerecycled materiaal vervaardigde binnenkant. Marijke Jansen hierover: "Als eerste zijn de omdozen met exportbestemming USA op een percentage van mini maal 70% gerecycled materiaal gebracht. Ons uitgangspunt was dat het karton aan de door ons gestelde sterkte-eisen moest blijven voldoen. De consument ziet geen enkele verandering. De verlangde funktie is behouden gebleken en de dozen zijn alleen in gewicht wat omlaag gegaan. Dit projekt was te beschouwen als een voorloper op een uitgebreider recyclingprogramma, waarbij ook kartonnen omver pakkingen voor algemene exportgebieden en de binnenlandse markt aan bod komen." Gedurende de reorganisatie is de inzet van alle medewerkers op de betrokken afdelingen uitermate groot geweest. Een woord van waardering is hier op zijn plaats. Op 17 april 1991 hebben OR-ver- kiezingen plaatsgevonden. In de vestiging Rotterdam waren geen verkiezingen nodig omdat zich daar evenveel kandidaten presen teerden als er zetels waren te ver delen. In Amsterdam vonden daaren tegen wel verkiezingen plaats. De opkomst van 65% is bijzonder goed te noemen. Enige onderwerpen die naast de reorganisatie aan de orde kwa men, waren: - Huisvesting Rotterdam Crooswijksesingel - Huisvesting Amsterdam Mauritskade - Bosno-rapport Werk zoals werk bedoeld is - Arbo-Jaarplan trainingen. De aanvragen werden gedaan naar aanleiding van een opleidingsplan voor een totale afdeling, maar meestal als gevolg van individueel vastgestelde oplei dingsbehoeften. Uitzendingen In 1991 werd de Personeeldienst Internationaal (HAES) in toene mende mate geconfronteerd met een gebrek aan passende functies voor uit het buitenland naar Neder land teruggekeerde expatriates. Deze herplaatsingsproblematiek heeft geleid tot extra kosten ten behoeve van de begeleiding van deze groep expatriates.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 20