Heineken Nederlands Beheer B. V. - (-) - (-) - (-) - (-) - (D - (-) - De tweede gezamenlijke vergade ring werd voor het eerst na de bouw van het Ontvangstcentrum weer in Amsterdam gehouden, waarbij de gelegenheid werd gebo den het nieuwe Ontvangstcentrum uitgebreid te bezichtigen. Een ander, nog niet eerder voorgeko men feit was dat wegens het ont breken van een overlegvoorzitter de leiding berustte bij de voorzitter van de Centrale Ondernemings raad. De Ondernemingsraden Door de verkiezingen, maar ook om de ondernemingsraden beter te doen functioneren, hebben de ondernemingsraadsleden meer dan andere jaren cursussen gevolgd. Ook was er veel belang stelling voor het door het Bosno- team gepubliceerde rapport "Werk, zoals werk bedoeld is". Het Bosno- team heeft zich gebogen over de vraag in welke mate stagneren van medewerkers voorkomt en welke preventieve maatregelen genomen kunnen worden. In de meeste ondernemingsraden is, evenals in de COR, de re organisatie hét punt van discussie geweest. Daarnaast zijn er, naast de adviesaanvragen inzake inves teringen, diverse onderwerpen geweest die in de verschillende ondernemingsraden de nodige aandacht vroegen. Ondernemingsraad Horecagebieden Bij de Ondernemingsraad Horecagebieden vormden de adviesaanvragen inzake overname van aandelen van drankenhandels en van debieten van agenten de hoofdmoot van de onderwerpen. Daarnaast kwamen onder meer aan de orde: - het opvullen van nog 2 vacatu res in de ondernemingsraad. - het betrokken-zijn en de motiva tie van Heineken medewerkers ten opzichte van niet Heineken werknemers. - de handelswijze bij acquisitie bij Brand en Heineken op dezelfde verkooppunten. Ondernemingsraad Amsterdam/Rotterdam In de Ondernemingsraad Amsterdam/Rotterdam werd onder meer aandacht besteed aan: - huisvesting van de Crooswijkse- singel in Rotterdam - huisvesting van de Mauritskade in Amsterdam - onderzoek naar bedrijfsfitness en mogelijk gebruik van fitness ruimte aan het Weterings plantsoen. Vermeldenswaardig voor deze O.R. is zeker de eerste prijs die ontvangen werd voor het eerste ingezonden O.R.-jaarverslag 1990 door het blad Medezeggenschap. Ondernemingsraad Vrumona De Ondernemingsraad van Vrumona is de enige onderne mingsraad voor wie de reorgani satie c.q. herstructurering een zo goed als afgesloten hoofdstuk is. De aandachtspunten binnen Vrumona zijn echter niet minder geworden door de produktdifferen- tiatie en de sterk stijgende omzet. Zo kwamen onder meer aan de orde: - Verbetering van het werkoverleg bij enkele afdelingen. - De opzet van Full Service Vending - Reorganisatie van de storings dienst. Ondernemingsraad Den Bosch De reorganisatie bij produktie vraagt van de Ondernemingsraad in Den Bosch veel tijd en aandacht. Daarnaast waren de onderwerpen onder meer - Verbetering van het werkoverleg - Personeelsbezetting in diverse afdelingen - Wijziging in brandstof tanken voor medewerkers - Het functioneren van de onder nemingsraad en de mogelijkhe den van het functioneren van elk individueel ondernemingsraadlid. Ondernemingsraad Zoeterwoude Ook bij de Ondernemingsraad in Zoeterwoude was het hoofdonder werp de reorganisatie bij produktie en H.T.B. Andere onderwerpen waren: - Verbetering procedure voor wat betreft behandeling van advies aanvragen van de investeringen. - De mogelijkheid om het bedrijfs- journaal, zoals dit momenteel in het bedrijf te zien is, op dezelfde of in aangepaste vorm voor de gehele vestiging te vertonen. - De proef om het aantal groeps leiders per colonne met één te verminderen. Zoeter 's-Hertogen- Horeca Amsterdam Vrumona woude bosch gebieden Rotterdam Bunnik Vrije kandidaten 1 (3) - (1) 7(8) 7(4) 4(5) C.N.V. 3(2) 1 (1) 3(2) F.N.V. 8(6) 11 0) 1 2(3) 3(2) Unie B.L.H.P. 1 (2) 1 (1) V.M.H.P. 5(6) 2(2) 2(2) 2(3) 1 (1) vacatures 2(2) - (1) Totaal 17(17) 15(15) 13(13) 11 (11) 11 (11) (De cijfers tussen haakjes hebben betrekking op de verkiezing van 1988)

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1991 | | pagina 11