He ine ken Nederlands Beheer B.V. Arbeidszaken In 1990 zijn de CAO en de CAVO vernieuwd. De hoofdpunten uit de CAO zijn: structurele salarisverhoging met 4% invoering van het calamiteiten verlof aanpassing van de afbouwrege ling ploegendiensttoeslag (structurele toeslag) VUT tot 1 maart 1996 op 60 jaar looptijd CAO 1 jaar De hoofdpunten uit de CAVO zijn: structurele salarisverhoging per 1-1-1990 van 3% en per 1-1-1991 met 1% eenmalige uitkering per 1 -9-1990 van 1 en per 1 -4-1991 van 1 (over het jaarsalaris) er zullen afspraken worden gemaakt om op langere termijn tot stroomlijning van de belo ningsstructuur te komen de VUT-leeftijd zal tot 1 juli 1993 60 jaar zijn looptijd 1V2 jaar (tot en met juni 1991) Nieuwe fiscale wetgeving (OORT) Mede dank zij de goede voorberei ding zijn de gevolgen van Oort zon der noemenswaardige problemen verlopen. Na overleg met de fiscus mag Heineken de vergoeding voor parkeergelden onbelast uitkeren. Om fiscale redenen is besloten de mogelijkheid om per kas te declare ren aanzienlijk te beperken. Kinderopvang De kinderopvang is in 1990 van start gegaan. Waren er in het begin weinig aanmeldingen, tegen het einde van het jaar zijn er meer aan meldingen binnengekomen. Plaat sing is pas later nodig, maar kan gerealiseerd worden omdat Heine ken een optie heeft op 20 kind plaatsen. Carpoolregeling In 1990 is een carpoolregeling tot stand gekomen die per 1 januari 1991 van kracht is geworden. De regeling beoogt tegemoet te komen aan de medewerkers die optimaal gebruik wensen te maken van de fiscale regelingen. Kelderbierchauffeurs Bij Heineken leefde al enige tijd de wens om de arbeidsvoorwaarden voor kelderbierchauffeurs meer toe te spitsen op hun specifieke situa tie. Na constructief overleg met de vakbonden is er een bijlage bij de CAO tot stand gekomen genaamd 'regeling Kelderbierchauffeurs'. Hierin zijn de arbeidsduur per week, een vaste toeslag, overwerk en consignatie geregeld. Non-aktiviteitsregelingen (HIR, VUT en ROWOR) De uitkeringen krachtens deze regelingen zijn aangepast conform de verhoging voor CAO cq CAVO. Gezien de druk van deze regelin gen op het financiële resultaat van Heineken dient jaarlijks kritisch gekeken te worden of, en zo ja, op welke wijze deze uitkeringen moe ten worden verhoogd. Pensioenen De reeds ingegane pensioenen zijn verhoogd met 4%. Ook heeft het pensioenreglement enige wijzigin gen ondergaan. Het betrof hier technische aanpassingen aan de nieuwe Oort-wetgeving en aan het Fonds Voorheffing Pensioenverze kering. Heineken Ziektekosten Regeling (H.Z.R.) Eind 1990 heeft de commissie tot Beheer van de H.Z.R. bekend gemaakt dat met ingang van 1 januari 1991 gekozen is voor een nieuwe verzekeraar voor de collec tieve ziektekostenverzekering. Het Zilveren Kruis heeft de plaats van Delta Lloyd ingenomen. Beloningsstructuren In 1990 is besloten om de periode die ligt tussen het jaar waarover de CAVO-medewerker beoordeeld wordt en de uitbetaling van de eventueel daarbij behorende sala risverhoging met ingang van 1 januari 1991 terug te brengen van één jaar tot zes maanden. Zoals gebruikelijk zijn ook in 1990 de ontwikkelingen van de belonin gen binnen Nederland op de voet gevolgd door middel van deelname aan de diverse beloningsonderzoe- ken. Uit deze onderzoeken blijkt dat het beloningsniveau bij Heineken in Nederland over het algemeen uit stekend is. Centrale Training en Vorming Door de hogere kwaliteitseisen van de afnemers en toenemende con currentie wordt van de gehele bedrijfsorganisatie meer flexibiliteit, kwaliteitsbewustzijn en klantgericht handelen verwacht. In dat verband is het van groot belang dat onze Heineken mede werkers de uiteenlopende aspecten van het bedrijf goed leren kennen en weten te waarderen. Enthousiasme, motivatie en betrok kenheid zijn sleutelbegrippen. Via gedragstraining en vaardigheids trainingen van grote groepen mede werkers wordt hieraan gewerkt. Evenals in 1990 zal ook de komende jaren, naast de ontplooiing van de individu, veel aandacht wor den besteed aan de afstemming tussen de doelstellingen van de individuele medewerkers enerzijds en bedrijfsstrategie en bedrijfscul tuur anderzijds.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 6