Voorwoord Het jaar 1990 stond in het teken van de reorganisaties. Nadat de reorganisatieplannen van Heineken Nederland B.V. na de staking in februari zijn ingetrokken, zijn nieuwe plannen ontwikkeld in nauw overleg met de betrokken mede werkers. Het resultaat van dit over leg is eind 1990 aan de Centrale Ondernemingsraad voor advies aangeboden. Tevens zijn de reor ganisatieplannen en het Sociaal Plan ter bespreking aan de betrok ken werknemersorganisaties voor gelegd. Verwacht kan worden dat in 1991 daadwerkelijk met de voorge nomen reorganisatie van Heineken Nederland kan worden begonnen. De Raad van Bestuur van Heineken N.V. heeft in 1990 het organisatie- en adviesburo McKinsey opdracht gegeven een nieuwe structuur te ontwikkelen voor de Concern-orga nisatie. Naar aanleiding van de adviezen van McKinsey werd in 1990 bekend gemaakt dat in de Raad van Bestuur voor een functio nele taakverdeling zal worden gekozen. Dat deze opzet ook gevolgen heeft voor de plaats van Heineken Technisch Beheer in de Heineken organisatie is inmiddels duidelijk geworden. Dat naast al het overleg over de reorganisatieplannen nog bier gebrouwen en verkocht moest wor den, is gelukkig niet vergeten. Mede dankzij het fraaie weer in 1990 zijn de financiële resultaten van Heineken weer goed te noe men, waarbij zeker de resultaten van Vrumona een goede bijdrage hebben geleverd. De ontwikkelin gen met betrekking tot het markt aandeel van onze biermerken in Nederland geven echter aan dat de directie niet ten onrechte een reor ganisatie heeft afgekondigd. Eens te meer werd in 1990 duidelijk dat alleen met een perfect georgani seerde en alerte organisatie de continuïteit van de onderneming op lange termijn verzekerd zal zijn. Veel medewerkers hebben in 1990 onder grote druk moeten werken. Hierbij is gebleken dat ondanks enige negatieve publiciteit de medewerkers in Nederland Heine ken een warm hart toedragen. De directie van Heineken Neder lands Beheer B.V. wil langs deze weg haar waardering uitspreken voor de getoonde inzet van de medewerkers in het afgelopen jaar. Zij die ons ontvielen Wij betreuren het overlijden van 11 medewerkers: Hun nagedachtenis houden wij in Directie Heineken Nederlands Beheer B.V. Zoeterwoude de heer C. van Schie - 20 juli storingsgroep verpakken/magazijn intern transport de heer F.M. Kappelhof -12 december storingsgroep brouwen/energie de heer A.J.C. van Dijck - 25 maart procestechniek Den Bosch de heer J.W. Reuser - 17 september intern transport de heer H A. Kivit - 4 november verpakken Rotterdam mevrouw H.M. Baars - 7 juli administratie drankenhandel de heer IJ. de Koning -16 april verkoop Eindhoven de heer H.H. Kuypers - 23 mei horeca tapservice Amsterdam de heer W.F. Holleeder - 30 mei evenementenuitvoering Hoofddorp de heer F.J. Markus - 8 september bijrijder drankenhandel Vrumona G. Hartgring - 9 april crediteurenadministratie

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 5