Heineken Technisch Beheer Algemeen In mei 1990 werd het Bedrijfsplan H.T.B. geïntroduceerd met daarin opgenomen actiepunten op het gebied van personeel en opleidin gen voor de komende jaren. Dit bedrijfsplan is de basis van een nog niet afgesloten onderzoek. Dat onderzoek zal moeten aangeven op welke wijze de organisatie tege moet kan komen aan de hogere eisen met betrekking tot kwaliteit en servicegraad. Het succesvol func tioneren van H.T.B. in de nabije toe komst zal bepaald worden door de kwaliteiten van het 'human capital'. Kennis, vaardigheden en ervaring zullen optimaal verdeeld moeten worden onder de medewerkers door opleidingen en internationale uitwisseling. Jonge technologen en technici zullen zich in de kweekvij ver van H.T.B. moeten kunnen ontwikkelen voor een brede inzet baarheid bij de werkmaatschap pijen. Training en vorming Naast de reeks van bestaande vak technische en vaardigheidscursus sen werd er in 1990, met ondersteuning van C.T.V., een leer gang ontwikkeld voor H.T.B.-mana gers die langdurig hebben gefunctioneerd in leidinggevende functies. Het doel van deze voort gezette management leergang is deze doelgroep nieuwe impulsen te geven in managementvaardighe den en persoonlijke ontwikkeling en daarmee meer aandacht te beste den aan deze werknemers in de organisatie. In totaal namen 32 H.T.B.-mana gers deel aan de twee V.M.L.-cur sussen die in de loop van het jaar werden gehouden. o o Opleidingen In de tweede helft van het jaar werd een opleidingsplan voor de afdeling Centrale Inkoop geïntroduceerd. De doelstellingen van dit plan waren gericht op aangeven van eisen met betrekking tot kennis- en vaardigheidsniveau en de gewenste werkervaring die medewerkers moeten bezitten voor de juiste uit oefening van de functie. Een en ander moet leiden tot het scheppen van meer duidelijkheid en een con cretere planning van loopbanen voor de medewerkers van Centrale Inkoop. C/3 3D m JO Ui O CD CD O 19

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 21