Vrumona B.V. Ondernemingsraad In verband met het feit dat de voor zitter van de Ondernemingsraad per 1 maart 1990 zijn werkzaamhe den bij Vrumona heeft beëindigd, heeft per dezelfde datum een wis seling van voorzitter plaatsgevon den. In het verslagjaar vonden, inclusief twee extra vergaderingen, acht Overlegvergaderingen plaats. Aan de Raad werden 29 advies aanvragen voorgelegd, waarvan 22 investeringsaanvragen, één desin- vesteringsaanvraag en zes advies aanvragen over organisatie aanpassingen. In 28 gevallen werd door de Raad een positief advies uitgebracht. In verband met het ont breken van de specifieke kennis binnen de Raad, is in één geval advies onthouden. Voorts werd door de Raad bij twee aangelegenheden instemming ver leend. In dit verslagjaar werden vijf pre sentaties gehouden voor de Ondernemingsraad. PUM Vrumona In verband met een nijpend ruimte gebrek in het PUM, is met ingang van 1 september 1990, een één jaar durende proef gestart met het op bestelling kopen van minder courante produkten uit het bier- en frisdrankenassortiment voor het personeel. Op grond van de erva ring gedurende de eerste vier maanden, lijkt deze proef succes vol. Arbeidsomstandigheden w o In 1990 zijn nagenoeg alle plan nen gerealiseerd. In plaats van renovatie van de kantine is geko- zen voor integratie in de nieuw- bouw van de siroophal. Tevens zal er in 1991 een cd coördinator voor het milieuzorg- to systeem worden benoemd. Door introductie van de PET retourfles is de geluidsbelasting van onze bottelarij aanzienlijk afgenomen. De verwachting is, dat de afzet van deze verpakking in omvang zal toenemen, wat een duidelijke verbetering zal geven ten aanzien van de arbeidsomstandigheden. Ongevallen Het aantal meldingen van onge vallen is gestegen van 30 naar 42, waarvan 21 met verzuim. Het aantal verzuimdagen is ten opzichte van 1989 teruggelopen van 249 naar 188. O)

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 19