Vrumona B.V. Algemeen De afzetontwikkeling in 1990 heeft alle verwachtingen overtroffen. Nadat in 1989 voor het eerst in het bestaan van Vrumona meer dan 2 miljoen hectoliter werd verkocht, overschreed Vrumona in 1990 zelfs de 3 miljoen hectoliter-grens. Het zal duidelijk zijn dat deze explosieve afzetgroei mede is gerealiseerd door de enorme inspanning die de Vrumona mede- werk(st)ers het afgelopen jaar heb ben geleverd. Met name het produktiepersoneel heeft hiervoor veelvuldig moeten overwerken. Een compliment voor de loyaliteit en de inzet van allen die bij Vru mona werkzaam zijn is hier dan ook zeker op zijn plaats. In verband met het deels structu rele karakter van de afzetgroei werd, voor het eerst sedert een groot aantal jaren, besloten het pro duktiepersoneel uit te breiden. In nauw overleg met Heineken Neder land en betrokkenen werden in dit kader acht voormalige Vrumona- medewerkers van de brouwerij Den Bosch teruggeplaatst naar Bunnik. Hoewel deze uitbreiding in het licht van de werkgelegenheid een posi tieve ontwikkeling is, blijft een kriti sche instelling ten aanzien van arbeidsproduktiviteit en efficiency geboden. Herstructurering Zoals in het voorgaande jaarverslag reeds vermeld, was de inkrimping van het personeelsbestand con form Herstructureringsbesluit Fase II in 1989 al nagenoeg voltooid. In het afgelopen jaar vond geen ver dere afslanking plaats in het kader van de Herstructurering. Op basis van de oorspronkelijke besluiten zal in 1991 nog een viertal functies komen te vervallen. In ver band hiermee is, na overleg met de ondernemingsraad, besloten de Herstructurering Vrumona volgens plan eind 1991 af te sluiten. De Begeleidingscommissie kwam in 1990 één maal bijeen. Ziekteverzuim Ook in 1990 is het ziekteverzuim bij Vrumona weer licht gedaald. Dit mede als gevolg van een in samen werking met de BGD gevoerd nauwgezet volgbeleid. Bedrijfsgezondheidsdienst De proef met het dragen van ruggordels door heftruckchauffeurs, die in het vorige verslagjaar is gestart, toont bij gebruikers van deze gordels een duidelijke daling van het ziekteverzuim aan. De gebruikers zijn echter niet onver deeld enthousiast over het draag- comfort en de rugklachten werden niet echt minder. Wel bleek het grootste gedeelte van de gebrui kers de gordel na een jaar nog dagelijks te dragen. In het kader van de gehoorbescher- ming is een kort onderzoek gedaan naar het huidige geluidsniveau in de bottelarij. De aandacht die gegeven is aan zowel veelvuldig als langdurig zieke werknemers, begint zijn vruchten af te werpen. Arbeidstijdverkorting De ATV voor de ploegendienstme dewerkers werd, na instemming van de Ondernemingsraad, evenals de voorgaande jaren verroosterd in de late dienst van vrijdag en de zondagnachtdienst buiten het sei zoen. Voor de overige medewerk- (st)ers werd de ATV zo flexibel mogelijk tevoren vastgelegd. o o 03 DO m oo 03 O co co O 15

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 17