Heineken Nederland B.V. in elf rayons. Een ander belangrijk punt betreft het doen opgaan van de functie Winkelvertegenwoordiger in de Rayonvertegenwoordigers- functie. Physieke Distributie Voor de kelderbierchauffeurs te Den Bosch is op 1 november 1990 de Regeling Kelderbierchauffeurs in werking getreden. Deze regeling, die in overleg met de vakbonden tot stand is gekomen, probeert tege moet te komen aan de wens van Heineken naar meer flexibiliteit in de arbeidstijd ten behoeve van het kelderbiervervoer. Vooralsnog is afgesproken dat de regeling twee jaar zal gelden. Stafdiensten Bier c.v.o. De afdeling C.V.O.verantwoorde lijk voor de centrale verwerking en opslag van gegevens op het main frame, heeft de laatste jaren te maken gekregen met een structu rele daling van afname van haar diensten. De algehele herbezinning op de kerntaken van de onderneming leidde tot het voornemen de activi teiten van de afdeling C.V.O. uit te besteden. Dit voornemen heeft gedurende het jaar 1990 binnen de afdeling voor de nodige onrust gezorgd. De mogelijke uitbesteding van het mainframe bracht vele medewer kers tot het nemen van initiatieven met betrekking tot hun eigen loop baan. Hierdoor ontstonden inten sieve contacten met de afdeling Personeelszaken, hetgeen tot interne of externe herplaatsing heeft geleid. E.F.I. Integratie Intern Vorderin- genbeheer - Centrale Debiteuren Administratie In de loop van het vorig jaar bleek het voor een efficiënte bedrijfsvoe ring noodzakelijk deze voorgeno men integratie vervroegd tot stand te brengen. In goed overleg met de Ondernemingsraad zijn vervolgens de benodigde organisatorische maatregelen genomen, zodat de integratie nog tijdens het verslag jaar gerealiseerd kon worden. Brouwerij Zoeterwoude Project werkervaring In samenwerking met de Algemene Verladers - en Eigen Vervoer Orga nisatie (EVO) en het Gewestelijk Arbeidsbureau is een tweetal werk ervaringsprojecten gerealiseerd. Jonge werklozen kregen op deze manier bij Heineken de gelegen heid om de voor de opleiding beno digde praktijkervaring op te doen. Communicatie Een werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers van de meeste brouwerij-afdelingen, onderzoekt de mogelijkheden van verbetering van de communicatie binnen de brouwerij. Ondanks de complexiteit van het probleem in een organisatie als een brouwerij (ploegendiensten, geo grafische spreiding, diverse discipli nes), worden begin 1991 verbeteringsvoorstellen verwacht. Overleg met O.R. en vakorganisa ties In het kader van de reeds genoemde reorganisatie-ontwikke lingen is het lokale overleg geïnten siveerd. Vanuit een overwegend constructieve benadering kregen vele onderwerpen de benodigde aandacht. Er was sprake van een accentver schuiving van een probleemoplos send naar een probleemvoorko- mend karakter van de bijeenkomsten. Opleidingen Op basis van het opleidings beleids- en aktieplan heeft een ver dere uitbreiding en activering van opleidingsactiviteiten plaats gevon den. Het Centraal Brouwerij Kan toor heeft, in nauwe samenwerking met onder meer Heineken en het L.S.B.L., een brouwcursus voor brouwers ontwikkeld. De VAPRO-opleidingen worden door de Streekschool op de brou werij verzorgd. Met het oog op Computer Ondersteunend Onder wijs heeft een haalbaarheidsonder zoek plaatsgevonden. De interne managementopleiding voor de groepsleiders van de afde ling Verpakken, die enkele jaren geleden in de vorm van afzonder lijke modules startte, verkeert nu in de eindfase. Door toevoeging en/of opfrissing van kennis en vaardighe den zijn zij beter in staat om in te kunnen blijven spelen op de vele veranderingen op het gebied van zowel vakkennis als personeelsbe- geleiding. Ziekteverzuim De afdelingsgerichte aanpak van het ziekteverzuim zoals gestart in 1989, heeft in 1990 nog niet tot het gewenste resultaat geleid. Een resultaat zoals gesteld in de brou werij-doelstellingen ten aanzien van het terugdringen van het ziektever zuim kan, zo blijkt thans, niet op een zo korte termijn worden bereikt. De aanpak van het ziekteverzuim zal dan ook in 1991 worden geconti nueerd, waarbij toegespitste aan dacht op deelproblemen centraal zal staan. 12

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 14