He in eken Nederland B.V. Algemeen Het jaar 1990 stond in het teken van de reorganisatieplannen en alles wat daaruit voortvloeide. Over de staking en de aanleiding daartoe is voldoende bekend en behoeft niet uitgewijd te worden. In het kader van het sociaal jaarver slag is vermeldenswaardig de eensgezindheid en slagvaardigheid waarmee direkt na de staking het werk werd hervat. Hoewel een sta king altijd sporen nalaat in een arbeidsorganisatie is de schade aan onderlinge relaties tussen de medewerkers gelukkig zeer beperkt gebleven. Het werk werd snel weer op een voorbeeldige wijze opge pakt, wat onder meer leidde tot een record aantal brouwsels. Veel energie is in de loop van het jaar gestoken in het formuleren van nieuwe organisatieplannen. Werk overleg is hierbij intensief als hulp middel gehanteerd. De aangekon digde 55-jarigen regeling bracht zowel verwachting als onzekerheid, met name met betrekking tot de vraag wanneer deze regeling van kracht zou worden. Het manage ment ziet zich geconfronteerd met grote uitstroom van kennis en erva ring op korte termijn. Ook in 1990 diende voorafgaande aan de zomerperiode veel overwerk plaats te vinden. De inzet van alle betrokken afdelingen en medewer kers is uitermate groot geweest. Een woord van waardering is der halve hier op zijn plaats. Commercie Bier Ondernemingsraad Horecagebie- den Ook gedurende dit verslagjaar werd weer een aantal adviesaanvragen in en met de OR besproken. Met name betrof het aanvragen over aankoop en/of samenvoeging van drankenhandels. Ook de splitsing van het Horecagebied West-Bra bant/Zeeland is uitgebreid aan de orde geweest. Verder werd uiter aard de voorgenomen ATV-verroos- tering '91 aan de OR voorgelegd. Daarbij werd speciale aandacht besteed aan knelpunten, die een aantal medewerkers in bepaalde functies door ATV ondervindt. Het in 1989 aangekondigde perio dieke overleg tussen de Onderne mingsraad en Personeelszaken Commercie Bier heeft in 1990 nader vorm gekregen. Dit geldt zowel voor de OR zelf als voor de verschillende Onderdeelcommis sies. Gezien de constructieve sfeer waarin een en ander tot stand gekomen is, zal dit in 1991 zeker gecontinueerd worden. Horecagebieden Ook in 1990 zorgde de uitstekende zomer voor een piek in de verkoop activiteiten, die mede door de grote inzet van de medewerkers C.D.H. (Concern Dranken Groothandels) en HTD/HTS tot goede bedrijfsre sultaten leidde. gen worden doorgegaan met het aantrekken van Junior Groothan delsvertegenwoordigers. De eerste doorstroming van een Juniorverte genwoordiger naar de functie van Brouwerijvertegenwoordiger heeft inmiddels plaatsgevonden. In het laatste kwartaal werden voor bereidingen getroffen voor de opsplitsing per 1 januari 1991 van het Horecagebied West-Brabant/ Zeeland. Deze splitsing die moest leiden tot de vorming van de nieuwe Horecagebieden Brabant en Rotterdam/Zeeland, bracht aan vankelijk met name binnen de vesti ging Breda enige onrust. Gelukkig kon deze splitsing zonder noe menswaardige personele conse quenties worden uitgevoerd. Thuisverbruik Deze afdeling, die zich geconfron teerd zag met een moeilijker wordende markt, is tijdens het ver slagjaar nogal in beweging geweest. Nieuwe Account Mana gers werden aangesteld en tevens werd de functie Regionaal Account Manager voor het vrijwillig filiaalbe drijf ingesteld. Om beter in te spe len op de marktontwikkelingen werden daarnaast voorbereidingen getroffen tot een aanpassing van de organisatie. De belangrijkste punten uit deze aanpassing betref fen het terugbrengen van het aantal landelijke regio's van drie naar twee. Deze regio's zijn elk verdeeld Maar liefst twee lichtingen nieuwe Brouwerijvertegenwoordigers kon den in het verslagjaar aan de hore- caverkooporganisatie worden toegevoegd. Het betrof hierbij ver vanging van het natuurlijk verloop en een structurele uitbreiding. Het aantrekken van nieuwe verte genwoordigers zal ook in 1991 wor den voortgezet. Daarnaast zal op basis van de eerste goede ervarin-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 13