Hein eken Nederlands Beheer B.V. nieuwe plannen, rekening houdend met het protocol zoals geregeld met de vakbonden, is besproken. Op 28 november zijn in een geza menlijke overlegvergadering de nieuwe plannen door het manage ment toegelicht en de diverse daar- uitvoortvloeiende adviesaanvragen aan de ondernemingsraad over handigd. In december is afgespro ken dat een extern adviesbureau delen van het reorganisatieplan zal toetsen op de doelstellingen. Dit gebeurt in opdracht van zowel de directie, de COR als de vakorga nisaties. Een verdere uitwerking zal in 1991 plaatsvinden. McKinsey-rapport Het tweede onderwerp dat veel aandacht heeft gekregen is het inschakelen van het organisatie-ad viesbureau McKinsey voor een onderzoek naar de meest effec tieve organisatievorm van het con cern. Het uitgebrachte plan is uitgebreid in de COR besproken en toegelicht door medewerkers van McKinsey en stelt voor om over te gaan van een regionale naar een functionele organisatievorm. Andere belangrijke onderwerpen in het overleg met de COR zijn: Carpoolregeling De COR heeft positief geadviseerd op deze regeling die tot doel heeft het activeren van het gezamenlijk reizen van medewerkers van werk plek naar woning. Afstoten van Boresca Holding B.V. Gezien de branche-vreemdheid van Boreca (voorheen Bowling Neder land B.V.), die zich hoofdzakelijk bezig houdt met het exploiteren van bowlingbanen en aanverwante acti viteiten, is besloten het volledige aandelenpakket over te doen aan Larsheim B.V. Er werd hierover, na overleg met de heer A.L. Huffels, door de COR positief advies uitgebracht. Wijziging van het PVI-Privacy- reglement De COR is accoord gegaan met de wijziging van de artikelen 2 en 6 van het reglement. Naast de reor ganisatieplannen bij Heineken Nederland B.V. en het rapport van McKinsey, die bij de ondernemings raden veel aandacht kregen, volgt hierna een selectie van onderwer pen, welke in de diverse onderne mingsraden werden behandeld. Ondernemingsraad Horecagebieden Adviesaanvragen van overname agenten en drankenhandels. Adviesaanvraag opheffing hore- cagebied West-Brabant/Zeeland en de herindeling van de horeca gebieden Rotterdam en Midden- Brabant. Adviesaanvraag verplaatsing en samenvoeging Verkoopkantoor Arnhem en Drankenhandel Otten-van Uhm. Ondernemingsraad Amsterdam/ Rotterdam Plannen opknapbeurt kantoor pand Crooswijksesingel. Het activeren van Bedrijfs Zelf Bescherming in de diverse vesti gingen. Reorganisatie Heineken Marke ting Services. Ondernemingsraad 's-Hertogen- bosch Onderzoek samen met de PNEM naar mogelijkheden van een warmte-kracht-centrale. Onderzoek en mogelijkheden bij verplaatsing benzinepompen. Uitzendkrachten en bezettings- problematiek in Den Bosch. Ondernemingsraad Zoeterwoude Presentatie over de werkzaam heden, taken en bevoegdheden van Proseco. Onderzoek naar opslag en werk wijze van de P.U.M. Ondernemingsraad Vrumona Discussie inzake het al of niet invoeren van een 5-ploegen- dienst, een 4-ploegendienst of vast overwerk gedurende het hoogseizoen. Problemen, veroorzaakt door sterkgroeiende afzet, zoals over werk uitzendkrachten, contingen- tering van de afzet, extra investeringen. Naast bovengenoemde activiteiten heeft ook in 1990 overleg plaats gehad met diverse commissies van zowel de centrale als de plaatselijke ondernemingsraden. Wet op de Ondernemingsraden Met ingang van 1 april 1990 zijn diverse veranderingen in de wet van kracht geworden. Voor het functioneren van de (C).O.R. heb ben deze wijzigingen echter geen noemenswaardige gevolgen. Arbeidsongeschiktheidswet (Arbo-wet) Op 1 oktober 1990 is de laatste fase van de Arbo-wet in werking getreden nl. het gedeelte dat betrekking heeft op Welzijn. In ver band hiermee is de Arbo-intentie- verklaring aangepast. De afdelingen Personeelszaken zullen ondersteu ning verlenen op het gebied van Welzijn.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1990 | | pagina 11