s Heineken Nederlands Beheer B. V. Loopbaanon twikkeling Systemen <z> O O - In samenwerking met het Centraal Brouwerij Kantoor en de andere Nederlandse Brouwerijen is een opleidingsprogramma gemaakt net zoals de bedrijfstakken "Bouw" en "Metaal" dat hebben. "Bier" heeft nu zijn eigen nationale opleiding. De cursussen worden verzorgd door de Landelijke Stichting voor de Beroepsopleiding in de Levens middelenindustrie (LSBL). - Medewerkers van Bols Benelux ne men nu ook deel aan enkele tech nische cursussen bij produktie Bier. Informatiseringsopleidingen - Zoals in de tweede alinea van dit artikel al werd aangegeven, maken de informatiseringsopleidingen nog steeds een groot deel uit van het totale opleidingsaanbod. Echter, het aantal deelnemers aan pakket trainingen is aanzienlijk afgenomen. Dit komt voor een deel door het PC-opleidingsproject, waarbij veel medewerkers in de software zijn in gewerkt zonder daarvoor bij CTV een cursus te hebben gevolgd. Tevens is het computergebruik al zo opgenomen in het dagelijks leven, dat schoolverlaters die nu bij het bedrijf in dienst komen, meest al geen DOS-cursussen meer behoeven te volgen. De nieuwe cursus "Administratieve Organisatie" die in 1988 ontwikkeld is, werd in 1989 driemaal georgani seerd. De cursus "Data-analyse" mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. In 1989 hebben op nieuw meer mensen aan deze cur sus deelgenomen (25). De meesten hiervan waren eigenlijke "eindge bruikers", dus niet de ontwerpers. Daarmee wordt min of meer duide lijk dat het beheer van gegevens binnen het normale werk steeds meer aandacht krijgt. Functieclassificatie In 1989 is de in eerdere jaren ingezet te werkwijze van het gelijktijdig beschrijven en evalueren van alle functies binnen één afdeling al voort gezet. Dat houdt in dat functies niet meer individueel en afzonderlijk wor den beschreven, maar dat gekeken wordt naar de samenhang van de functies binnen een organisatie onderdeel. Door deze werkwijze is het bovendien mogelijk om voor alle functies die binnen één afdeling voor komen een duidelijke afbakening van verantwoordelijkheden vast te stellen en tot een evenwichtige vergelijking van functies te komen. J3 m to C/3 O CD CC CD In het eerste halfjaar van 1989 von den in de gehele organisatie de be oordelingen plaats over de periode april 1988 tot en met december 1988. In de aangepaste belonings structuur vindt de beloning plaats op basis van de beoordelingen. Hiertoe werden voorafgaand aan de feitelijke beoordelingen prognoses opgesteld van de beoordelingsfrequentieverde ling. Meer dan 98% van de beoorde lingen werd retour ontvangen. Gelijktijdig met de beoordelingen vond ook de tweejaarlijkse poten- tieelschattingsronde plaats. De resultaten werden met het verant woordelijke management en Perso neelszaken geëvalueerd en verwerkt in de Management Reviews. Voor een gericht beleid ten aanzien van benoemingen, herplaatsingen en dergelijke zijn de gegevens uit de po- tentieelschattingsgesprekken onmis baar. Zij vormen dan ook de basis voor het loopbaanontwikkelings- beleid. De afdeling Functieclassificatie is nauw betrokken geweest bij de opzet en uitvoering van het Sociaal Plan voor Bols Benelux. Buiten deze specifieke activiteiten heeft uiteraard ook up-dating van in dividuele functies binnen de verschil lende werkmaatschappijen plaats gevonden. De afgelopen jaren wordt er echter steeds meer gestreefd naar het afdelingsgewijs beschrijven en evalueren van functies. De verschil lende functies kunnen dan beter in verhouding tot elkaar vergeleken worden, waardoor een consistente rangordening plaatsvindt.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 9