Voorwoord Voor een aantal onderdelen van Heineken Nederlands Beheer heeft 1989 grote veranderingen met zich meegebracht. Zonder op alle wijzi gingen in te gaan, willen we hier de belangrijkste noemen. De wisseling van de directie van Heineken Nederland en de aange kondigde reorganisatieplannen, ver oorzaakten onzekerheid en onrust onder vele medewerkers van deze werkmaatschappij. Tijdens een over legvergadering met de gezamenlijke Ondernemingsraden werd deze on rust formeel door de leden van de ra den uitgesproken. Eind 1989 werden er goede afspraken gemaakt met de COR en de vakbonden over de wijze van informeren over de voorgenomen reorganisatie. Nadat de reorganisatie plannen eind januari 1990 bekend werden, brak er vervolgens half februari een spontane staking uit die werd overgenomen door de Indus triebond FNV, de Industrie- en Voe dingsbond CNV en de dienstenbond FNV. Na een gerechtelijke uitspraak kwamen Heineken en de vakbonden overeen dat het ingediende reorgani satieplan werd ingetrokken en dat een nieuw voorstel, rekening houden de met aangepaste uitgangspunten uitgewerkt zou worden. Het werk werd vervolgens, na een staking van enige dagen, hervat. Zowel met de COR als de vakbonden zal het nieu we reorganisatieplan in de loop van 1990 worden besproken. In 1990 zal veel aandacht besteed worden aan het uitwerken van een Sociaal Plan voor de reorganisatie van Heineken Nederland. Ook de Ondernemingsra den zullen veel tijd en energie moeten steken in de behandeling van het totale reorganisatievoorstel. De reor ganisatie moet echter niet dusdanig overheersend worden dat andere belangrijke activiteiten van Heineken op een laag pitje worden gezet. Heineken zal gezond en sterk de ja ren negentig tegemoet treden, met gemotiveerde medewerkers. De inzet en het enthousiasme waarmee, na de arbeidsonrust, iedereen weer zijn of haar werk heeft opgepakt, geeft aan dat de Heineken medewerkers de juiste instelling en mentaliteit hebben om mee te helpen de huidige proble men te boven te komen. Voor de GWN-medewerkers bracht 1989 een niet geringe verandering met zich mee: In september van dat jaar traden zij formeel in dienst van Bols Benelux. Bols Benelux is een joint venture tussen Heineken en Bols. Het overleg tussen de betrok ken ondernemingsraden en de vak bonden over de voorwaarden voor de medewerkers is zeer goed verlo pen. Een woord van dank aan allen die constructief meegewerkt hebben aan dit resultaat is hier zeker op zijn plaats. In dit sociale jaarverslag is de GWN niet meer opgenomen omdat Bols Benelux zelf met een dergelijk verslag zal komen. De overname van de Koninklijke Brand Bier Brouwerij uit het Limburg se Wijlre kwam voor velen als een verrassing. Aan de bonden is toege zegd dat de werkgelegenheid door deze overname niet zal worden aan getast. Een belangrijk feit dat we ook hier willen noemen, is het terugtreden van de heer A.H. Heineken als voorzitter van de Raad van Bestuur. Gelijktijdig is hij benoemd tot president-commis saris en gedelegeerd-commissaris. Daarmee is een eind gekomen aan een periode waarin hij op zeer per soonlijke wijze leiding heeft gegeven aan onze onderneming. Onder zijn hoede is het bedrijf uitgegroeid tot een onderneming met een wereld wijde bekendheid en is de naam Heineken een begrip geworden. De heer Heineken is met ingang van de jaarvergadering die in april 1989 werd gehouden, als voorzitter van de Raad van Bestuur opgevolgd door de heer G. van Schaik. De directie van HNB heeft er alle vertrouwen in dat in overleg met de COR en de vakorganisaties de gevol gen van de reorganisatie voor indivi duele medewerkers zo goed mogelijk opgevangen kunnen worden. De directie van Heineken Nederlands Beheer B.V. wil langs deze weg haar waardering uitspreken voor de ge toonde inzet van de medewerkers in het afgelopen jaar. Een jaar waarin van een ieder veel werd gevraagd door onder meer het fraaie weer en de in gang gezette ontwikkelingen in de organisatie. Zij die ons ontvielen Wij betreuren het overlijden van 8 medewerkers: De heer H.A. Copier 24 september 1989 Meet- en Regeltechniek De heer J.C. Vet 11 december 1989 Reclame Service Dienst De heer J.W. van Elten 30 juli 1989 Verpakken De heer W.H.M. Leeuwis 26 juli 1989 Intern Transport De heer A.B.M. van Hautum 3 oktober 1989 Intern Transport De heer P. Lamers 21 juli 1989 Magazijn De heer A.J.M. Brenders 12 juli 1989 Magazijn en Expeditie De heer F. Mulder 30 september 1989 Engineering Manager Hun nagedachtenis houden wij in ere. Directie Heineken Nederlands Beheer B.V. co O O 33 m 33 co O co 00 co

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 5