Arbeidsomstandigheden Definities Beleid Uitgangspunt van het beleid ten aan zien van de arbeidsomstandigheden van de werknemers is de intentie verklaring van Heineken Nederlands Beheer B.V. van 18 augustus 1986. Hierin is het beleid voor het verbete ren van de veiligheid, gezondheid en welzijn vastgelegd. Uitvoering De verschillen die bestaan tussen de vestigingen ten aanzien van installa ties zal een directe vergelijking van de ongevallencijfers niet zinvol maken. Een trendmatige vergelijking van de afzonderlijke vestigingen heeft echter wel degelijk zin. Het valt hierbij op dat bij een toename van het totaal aantal arbeidsuren de ongevallen cijfers in Den Bosch na jaren van da ling weer zijn toegenomen. In Zoeter- woude echter is een flinke daling van het aantal ongevallen te constateren. Verder verwijzen wij naar de tabel "Ongevallenoverzicht 1989". Het afgelopen jaar heeft opnieuw een aantal verbeteringen met betrekking tot veiligheid, gezondheid en welzijn laten zien. De voorstellen zijn vanuit de werknemers gekomen en tevens vanuit de veiligheidsfunctionaris in de vestiging. De veiligheidsronden en de inbreng van de veiligheidsfunctionaris bij het indienen van nieuwe projecten is ook het afgelopen jaar weer van essentieel belang geweest. Enige belangrijke verbeteringen die genoemd kunnen worden zijn: - verwarming/ventilatie garage Den Bosch - vervanging vulmachines en rinser colonne 6 met daarbij een reductie van het geluid op de werkplek - geluidsomkastingen van alle etiket teermachines te Den Bosch - nieuw magazijn voor reinigings middelen te Den Bosch - nieuw Centraal magazijn te Den Bosch - koolzuurbewakingsystemen in gist en lagerkelders te Den Bosch - een nieuwe locatie voor de kwali teitsdienst in het nieuwe bedrijfs- kantoor te Zoeterwoude - het scheiden van opslagruimten van reinigingsmiddelen en labora torium-hulpstoffen te Zoeterwoude - het verder doen uitvoeren van het automatisch openen en sluiten van deuren van het laboratorium die door monsterwagentjes aangedaan worden. Dit laatste idee is uiteinde lijk nog bekroond met een prijs in het kader van het 30-jarig bestaan van de Ideeënbus. Opleidingen Veel is weer aan opleidingen gedaan op praktisch elk gebied. Opleidingen niet alleen van de huidige werkne mers maar ook van de nieuwkomers. Tevens worden veiligheidsaspecten behandeld voor nieuw personeel, uitzendkrachten en ook voor werknemers van derden. Ongeval met verzuim Een ongeval dat werkverzuim tot gevolg heeft op de dag of dienst volgende op die van het ongeval. Ongeval zonder verzuim Een ongeval dat geen verzuim of werkonderbreking, anders dan op de ongevalsdag of dienst, tot gevolg heeft. Aantal arbeidsuren Totaal aantal beschikbare arbeids uren onder aftrek van zon- en feest dagen, vakanties, roostervrije dagen, etc. Aantal ongevalsdagen Aantal dagen dat iemand afwezig is ten gevolge van een ongeval vanaf en met inbegrip van de eerste dienst of dag na die waarin of waarop het ongeval plaatsvond. I.F. De ongevallenfrequentie: het aantal ongevallen met verzuim gedeeld door het aantal arbeidsuren. De ongeval lenfrequentie-index is de ongevallen frequentie x 106. I.D. De gemiddelde verzuimduur: het totaal aantal arbeidsuren dat per ongeval verloren ging, gedeeld door het aantal ongevallen met verzuim. I.P. Het ongevallenverzuimpercentage: het door ongevallen verloren gegane aantal arbeidsuren als percentage van het totaal aantal beschikbare arbeidsuren.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 28