Sr SC Vrumona B. V. F I 18 Deze keer werd naast de medische vragenlijst ook gebruik gemaakt van een vragenlijst die ging over de werk omstandigheden bij Vrumona. Met behulp van beide vragenlijsten kan beter beoordeeld worden of medi sche klachten rechtstreeks in ver band staan met bepaalde werkom standigheden. Daarnaast verschaft deze vragenlijst meer inzicht in de ervaringen met arbeidsomstandig heden door de verschillende mede- werk(st)ers. Aan dit Periodiek Geneeskundig Onderzoek namen 288 medewerk(st)ers deel. Opleidingen In 1989 werden de opleidingsactivi teiten verder uitgebouwd. Functie gerichte opleidingen vormen nog steeds het zwaartepunt van deze opleidingsactiviteiten. In 1989 waren deze opleidingen echter korter en meer praktijkgericht. Ook werden er dit jaar voor het eerst praktijkop drachten uitgevoerd. Deze praktijk opdrachten worden na de cursus, onder supervisie van de direct leidinggevenden, tijdens het normale werk uitgevoerd. In totaal volgden 67 produktiemede- werkers dit jaar een functiegerichte opleiding. Naast deze opleidingen werd nog éénmaal een "Korte Tech- nisch-Technologische Cursus" gege ven in samenwerking met de Lande lijke Stichting Beroepsopleiding Levensmiddelenindustrie. Hieraan namen 9 medewerkers uit de afdeling Verpakken deel. De eerste cursus Nederlands voor anderstaligen werd in april beëindigd. 41 cursisten ontvingen een verklaring van deelname. Inmiddels zijn 15 van deze anderstaligen begonnen met de vervolgcursus Nederlands. In deze vervolgcursus wordt, naast spreekvaardigheid, ook veel aan dacht besteed aan lees- en schrijf vaardigheid. Deze cursisten worden na het volgen van de 9 maanden du rende cursus in staat geacht actief deel te nemen aan functiegerichte opleidingen en aan werkoverleg. In samenwerking met een extern op leidingsinstituut werd een in-compa- ny cursus Logistiek ontwikkeld. Deze op de Vrumona-situatie toegespitste introductiecursus werd door 51 me dewerkers uit diverse disciplines gevolgd. Deze in-company cursus, maar ook alle andere genoemde in terne opleidingsactiviteiten vonden plaats in het, op 7 maart officieel in gebruik genomen, opleidingslokaal. Naast intern georganiseerde opleidin gen wordt ook extern opgeleid. In totaal werden 72 medewerkers aangemeld bij een extern opleidings instituut vooreen cursus van 2 of meer dagen. Om ook in 1990 effectief op te kunnen leiden is een eerste aanzet gegeven tot het opstellen van een opleidingsjaarplan voor de afdeling Produktie. In dit plan zullen die zaken concreet beschreven worden die noodzakelijk zijn om opleidingen tot een efficiënt en beheersbaar management-instrument te maken. 4 ilte

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 20