Heirieken Nederland B. V. Amsterdam Het was verheugend te constateren dat een belangrijk aantal mede werkers over de drempel is gestapt. Vooral omdat de cursus veel van de medewerkers vraagt, onder meer door het volgen van de cursus en zelfstudie in eigen tijd. Pendelvervoer In goed overleg met de Onder nemingsraad is besloten met ingang van 1 januari 1990 het vervoer met eigen busjes, bestuurd door eigen medewerkers, op te heffen. Het pendelvervoer is overgedragen aan een beroepsvervoerder. Ondernemingsraad Het overleg met de Ondernemings raad en de verschillende Onderne mingsraadcommissies over zeer veel onderwerpen verliep open en con structief. De samenwerking, zoals boven onder andere beschreven bij het opzetten van de cursus Neder lands, is illustratief te noemen voor een positieve en functionele wijze van samenwerken. Per 1 augustus 1989 werd het direc toraat Concern Marketing opgesplitst in directoraat Concern Marketing en een afdeling Heineken Marketing Services. Het oogmerk van de nieu we afdeling is om Concern Marketing zo min mogelijk te belasten met ope rationele zaken teneinde zich volledig te kunnen concentreren op marke tingstrategie en -beleid. Aan de afdeling Heineken Marketing Services werden de uitvoerende mar keting services en control werkzaam heden overgedragen. Gezien de voortgaande internationali sering van onze onderneming is het van belang dat de onderneming de beschikking heeft over medewerk- (st)ers met meer dan alleen lokale er varing, die wereldwijd inzetbaar zijn. In dit kader werden in 1989 met onze werkmaatschappijen management reviews gehouden, als middel om sterke en zwakke punten van mana gers te signaleren en hun loopbaan ontwikkeling af te stemmen op de ontwikkelingen binnen de organisatie. Een start werd gemaakt met een International Exchange Programme, waar veelbelovende jonge managers de kans krijgen reeds in het begin van hun loopbaan internationale ervaring op te doen. Het aantal expatriates bedroeg in 1989 circa 180. In het verslagjaar werden 39 mede werkers als expatriate uitgezonden en er keerden 50 expatriates terug uit het buitenland. Voorts waren 40 me dewerkers werkzaam op detache ringsbasis in het buitenland. Bij de verdere internationalisering zijn naast uitwisseling van management ook internationale Heineken oplei dingsprogramma's van belang. In dit kader is een aanvang gemaakt met de ontwikkeling van internationale marketingprogramma's. Dit als aan vulling op de reeds bestaande tech nische en algemene management programma's. w O O 3D m 3D cn O CD 00 CD In het verslagjaar werd met de invoe ring van het hoofdstuk "Detachering" het handboek Detachering, Uitzen ding en International Employment afgerond. Dit handboek bevat regelingen met betrekking tot rechts positie, beloning en arbeidsvoor waarden voor medewerkers die werkzaam zijn in het buitenland.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 17