Heineken Nederland B. V. Brouwerij Den Bosch 14 Algemeen Door de geweldige zomer van 1989 is de vraag naar onze produkten sterk gestegen en kon zonder over werken, met name bij de bliklijnen, niet meer aan de vraag worden voldaan. Uit alle betrokken afdelingen hebben veel medewerkers door grote inzet er voor gezorgd, dat de gevraagde extra produktie daadwerkelijk kon worden gerealiseerd. Een woord van dank is dan ook op zijn plaats. Managementtrainingen en werkoverleg In het kader van de voortgang van het kwaliteitsproject werd in in 1989 een workshop Projectmanagement gehouden voor project- en montage leiders. De groepsleiders beveiligings dienst kregen een speciaal op hun vakgebied afgestemde training leidinggeven. Binnen de afdeling Verpakken en Intern Transport en Opslag was het vervolg van de managementtrainingen van 1987 en 1988, dat in beide afdelingen daad werkelijk werkoverleg "nieuwe stijl" werd ingevoerd. Optimalisering Technologische Dienstverlening In de tweede helft van het jaar heeft een bedrijfskundig onderzoek plaats gevonden met als doel door objectie ve onderzoeksmethodes vast te stel len of de verhouding werkpakket versus aantal functies in de nieuwe organisaties correct was ingeschat danwel of er sprake was van onder- of overbelasting van de betrokken medewerkers. De conclusies van het onderzoek zijn aan het veranwoorde- lijk management en aan de mede werkers gepresenteerd. De eventueel te nemen maatregelen zullen deel uit maken van de overwegingen bij voor bereiding van de reorganisatie in het kader van het plan jaren '90. Integratie afdeling Bedrijfsinkoop en Centraal Magazijn Deze twee afdelingen die in het verle den als afzonderlijke diensten onder het Bedrijfbureau vielen, zijn samen gevoegd. Bedoeling hiervan was overlappingen in werkzaamheden op te heffen en een betere en efficiëntere afstemming tussen de beide diensten te krijgen met als uiteindelijk doel ver hoging van de servicegraad. Niet alleen in organisatorische zin was er sprake van samenvoegen. De afdeling Magazijn-Inkoop heeft 16 oktober haar intrek genomen in het nieuwe Centraal Magazijn. Daar mee werd tevens de bereikbaarheid voor de gebruikers verbeterd. Brouwafdeling In het kader van de invoering in de afdeling Brouwen van een Perso- neelsbegeleidingssysteem, hebben begin van dit jaar beoordelingsge sprekken plaatsgevonden. In totaal nam 75% van alle daarvoor in aan merking komende medewerkers van de afdeling Brouwen op basis van vrijwilligheid deel. Na een inventarisa tie van de resultaten over alle ploe gen zijn opleidingsplannen en afspra ken gemaakt. Tevens kon een aantal benoemingen plaatsvinden. Opleidingen Aan vak- en functiegerichte opleidin gen is veel aandacht besteed. Hoe wel enige jaren geleden reeds aan niet-Nederlandstaligen de mogelijk heid werd geboden deel te nemen aan een cursus Nederlands, was er voldoende aanleiding om nogmaals een cursus Nederlands aan te bie den. Nu echter zowel aan autochtone als aan allochtone medewerkers. De cursus werd mede geïnitieerd door de lokale Ondernemingsraad, die tij dens het hele voorbereidingstraject een grote stimulans voor deelname voor de individuele medewerker was. De cursus werd georganiseerd in samenwerking met de Stichting Vol wassenen Educatie. Mede op hun advies werd deelname aan de cursus ook opengesteld voor de partners van de betreffende medewerkers.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 16