Heineken Nederland B. V. 13 Kwaliteitverbeteringsproject 'Goed kan Beter' Vanaf september 1988 tot in het tweede kwartaal 1989 is wekelijks een presentatie gehouden van en voor de brouwerij-afdelingen. Vrijwel alle brouwerijmedewerkers hebben deze presentatie "Kleintje Pils" ge volgd. Een brochure is in het najaar als naslagwerk aan de deelnemers verstrekt. Project Ziekteverzuim Als een van de brouwerijdoelstellin gen geldt het terugdringen van het ziekteverzuim met 2%. In de vorm van afdelingsplannen worden de ver schillende aspecten rond het ziekte verzuim - ook de verlaging ervan - belicht. Door middel van analyses van de ziekteverzuimoorzaken van met na me langdurig zieken wordt getracht opvallende oorzaken te benoemen en het ziekteverzuim te minimaliseren. De arbeidsomstandigheden lijken op dit verzuim van invloed te zijn. Daarnaast is conform de landelijke normen een onderscheid gemaakt in hoog en laag ziekteverzuim. Bij medewerkers met een hoog ziekteverzuim is bekeken of dit hoge verzuim door medische of andere oorzaken te verklaren valt. Was dit niet het geval dan werd met de betrokken medewerker gesproken om zo tot vermindering van het ver zuim te komen. Het ziekteverzuim was in 1989 evenals in 1988 8,6%. Het project wordt in 1990 voortgezet. Brouwerij-journaal 'Kijkglas' Sinds februari 1989 heeft de brou werij de beschikking over een audio visueel medium dat via 16 monitoren wordt uitgezonden. Eenmaal per maand wordt het brouwerij-journaal Kijkglas uitgezonden. In 1989 zijn 11 journaals uitgezonden en 1 special. Over het algemeen is de reactie op de inhoud en vorm van het journaal goed. De kijkdichtheid neemt toe, doch zit nog onder het gewenste niveau. Opleidingen In 1989 is gestart met het verder structureren van de opleidingsplan nen per afdeling. Door de vele ver anderingen binnen de brouwerij naar aanleiding van reorganisaties en in vesteringen wordt de noodzaak tot opleiden steeds duidelijker zichtbaar. Een heuglijk feit is dan ook dat tij dens het verslagjaar ongeveer 750 medewerkers van de brouwerij (dit is meer dan de helft) een cursus heb ben gevolgd. Verschillende van deze cursussen worden in huis gegeven, waaronder de "Basis in Company training" en de "Vakopleiding Proces industrie" (VAPRO). Ondernemingsraad Zoals uit het bovenstaande blijkt is er met de Ondernemingsraad intensief contact geweest over de diverse acti viteiten die in de brouwerij gestart zijn. Dit contact is positief verlopen. Met de bedrijfsleiding van de brou werij is het overleg met de commissie Veiligheid Gezondheid en Welzijn gevoerd over diverse en zeer uiteen lopende kwesties. In dit kader mag de ontmanteling van de bedrijfs- ambulance niet onvermeld blijven. C/3 O O 33 m 33 C/3 O CO 00 co

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 15